Які програми потрібні для комп’ютера

Досить часто наші клієнти запитують, “який купити комп’ютер?” і коли нарешті купивши і він – стоїть на столі, включивши на екрані заставка Windows, а що робити далі? Після покупки перше питання яке приходить на розум це які програми потрібні для комп’ютера. Десь щось бачили, десь чули, загалом в голові каша! Нехай ця стаття буде невеликим путівником по найнеобхідніших програмах для комп’ютера, на думку фахівців Сервіс ІТ Плюс.

Програми для комп’ютера на кожен день

Як би Microsoft не намагався облогородити свою операційну систему, але чисту ОС можна використовувати тільки в обмежених умовах – наприклад на роботі, де встановлення додаткових програм заборонена або ж немає прав.

Файловий менеджер Total Commander

Після встановлення драйверів, в першу чергу слід встановити файловий менеджер Total Commander. Ця програма надає зручний доступ до файлової системи, на заміну стандартного провідника Windows. Набагато зручніше копіювати, переміщати, змінювати файли. Радимо всім! З запуску Total Commander починається наша робота з комп’ютером.

Архіватор

За замовчуванням Microsoft Windows не вміє працювати з таким поширеним форматом архіву, як “.rar”. Напевно на заході тільки ЗІПом всі користуються. Ми встановлюємо оболонку WinRAR, яка підтримує всі необхідні формати архівів, включаючи “.zip”. WinRAR вбудовується в операційну систему, дозволяючи працювати з архівами з контекстного меню в провіднику. В якості безкоштовної альтернативи можимо порадити програму 7-Zip. У ній також є всі необхідні функції, але запаковувати в формат “.rar” вона не вміє. Зате вміє розпаковувати формат “.7z”.

Антивірус – необхідний захист

Ми вже не раз торкалися теми антивіруса, в тому числі й видалення вірусів. Річ абсолютно необхідна на будь-якому комп’ютері. Мабуть, антивірус це єдина програма яка потрібна для комп’ютера, яку краще купити і жити спокійно. Платні версії позбавляють від головного болю в пошуках оновлених ключів і баз сигнатур. Найпоширеніші: DrWebKaspersky Antivirus і Eset NOD32. Який вибрати – особиста справа кожного. 100% захисту не дасть ніякий, тому вибирайте просто той який більше сподобається.

З безкоштовних гарні AVGAvast, Avira і Comodo Antivirus. Є ще один варіант – Symantec Endpoint Protection. Це хороший платний антивірус, але в мережі можна знайти корпоративну версію, яка не вимагає ключів, працює не запинаючись і сама оновлюється. Поставивши безкоштовний антивірус, не забувайте хоча б раз на місяць перевіряти весь комп’ютер безкоштовною утилітою DrWeb CureIt!

Альтернативний браузер

Для зручності користування інтернетом знадобиться встановити один з альтернативних інтернет-браузерів на заміну стандартному Internet Explorer. В нас популярні Google ChromeOpera і Mozilla FireFox. Всі вони безкоштовні і дуже потрібні програми для комп’ютера. Сьогодні стрімко набирає популярність браузер від Google. Це безсумнівно один з кращих браузерів, але в нього ще залишилися деякі проблеми.

За швидкістю роботи і споживання системних ресурсів ми віддаємо перевагу Opera. А кому подобається гнучкість в налаштування можуть вибрати Mozilla FireFox. Якщо залишаєтеся на стандартному Internet Explorer, то хоча б оновіть його до останньої версії. До речі, ті хто користується хромом можуть розширити його функціонал, встановивши на нього візуальні закладки.

Пакет офісних програм

Офіс – обов’язкова річ для роботи з текстами і таблицями. Хоч ми і включили це в обов’язковий список, все ж воно не кожному треба. Але ми ще не зустрічали комп’ютера без Microsoft Office, або його безкоштовного аналога OpenOffice.

Lightshot для скріншотів

Задаєтесь питання як зробити скріншот на комп’ютері? Насправді – це вже давно не проблема. За допомогою програми Lightshot ви без проблем зможете зробити скрін та зберегти зображення.

Набір кодеків для відео та аудіо

За замовчуванням Windows вміє програвати тільки самі основні формати відео та аудіофайлів. Для підтримки інших форматів знадобиться один з наборів кодеків, наприклад K-Lite Codec Pack або Win7Codecs.

Програма для запису дисків

В теиерішній час приводи DVD все рідше використовуються ніж раніше, але все ж поки що продаються майже в кожному комп’ютері. Для запису дисків ми використовуємо програму Nero Burning ROM. З безкоштовного можна порекомендувати Nero MediaHomeJetBee FREE або ImgBurn.

Acrobat Reader

Для читання PDF-книг знадобиться Adobe Acrobat Reader. PDF – це найпоширеніший формат документації, книг і інструкцій. Без спеціальної програми відкрити файл PDF не вийде. Acrobat Reader це повністю безкоштовна програма.

Програми для просунутих

Ми показали які програми потрібні для комп’ютера в мінімальному розмаїтті. Для більш досвідчених ми порекоменуємо ще одну пачку софта.

Skype

Програма для безкоштовного спілкування по всьому світу через інтернет. Підтримує голосовий зв’язок, відеозв’язок і чат. Незамінна штука для спілкування, на додаток до соціальних мереж. Для цього знадобляться мікрофон, навушники та web-камера (для відеозв’язку), а також встановлена ​​програма Skype на обох комп’ютерах співрозмовників. Дозволяє також телефонувати на стаціонарні та мобільні телефони, але це вже не безкоштовно.

Месенджер ICQ

Популярний клієнт для спілкування по протоколу ICQ («аська» по народному). Стандарт «де-факто» для обміну миттєвими повідомленнями через інтернет, щось типу безкоштовних SMS, тільки більшого об’єму. Ми використовуємо одночасно соціальні мережі, Skype і ICQ. Таким чином, можна тримати постійний зв’язок з людьми. Натомість громіздкою програмі ICQ рекомендуємо встановити зручний клієнт QIP. Програма російською мовою, має простий і зрозумілий інтерфейс.

Поштовий клієнт

Щоб перевірити свою електронну пошту людина зазвичай заходить на сайт, наприклад gmail.com, і дивиться папку «Вхідні». Але набагато зручніше використовувати спеціальні програми – поштові клієнти, особливо, якщо електронних скриньок у вас більше одного. Програма підключається до сервера і викачує всю пошту на комп’ютер. Ви можете її переглядати без затримок браузера, швидко переключаючись між ящиками. Ми рекомендую The Bat! або Mozilla Thunderbird. Непоганий стандартний Microsoft Outlook (вбудований в Windows і в Microsoft Office).

Зручний відео та аудіо плеєр

Рекомендуємо на заміну стандартному Windows Media Player встановити відео і аудіо-програвачі (окремо). Як розробники не намагаються, але не можуть поєднати в одній програмі і відео і аудіо плеєр так щоб всім сподобалося. Для цих цілей краще користуватися окремими програмами. Для програвання відео добре себе зарекомендували Zoom PlayerGOM PlayerLight Alloy і VLC Player. Для аудіо – WinAmp або AIMP.

Торрент-качалка

Сьогодні щось варте безкоштовно скачати в інтернеті можна або з файлообмінників, або за допомогою торрентів. Для скачування з торрентів знадобиться програма uTorrent.

Менеджер паролів

Щоб не запам’ятовувати всі логіни і паролі, якими ви неодмінно почнете обростати, рекомендую використовувати один з менеджерів паролів. Програма запам’ятовує всі ваші паролі і зберігає на сервері. Згодом їх можна використовувати з будь-якого місця, на будь-якому комп’ютері. Ми рекомендуємо використовувати RoboForm або LastPass. Що-небудь з безкоштовного можна підібрати за допомогою цього огляду. Але ці програми не будуть зберігати дані на сервері, тільки на комп’ютері.

Бонус – Punto Switcher

Це програма автоматичної зміни розкладки клавіатури. Не кожному треба, тому ми не включаємо її в основний список програм, але кожному порекомендуємо використовувати цю програмку.

Це той мінімум програм який потрібен для комп’ютера і ми самі ними користуємося. Слід тільки відкрити своє меню «Пуск» і вибрати найнеобхідніше. Не рекомендуємо використовувати різні збірки Windows, типу «Zver», хоча в них вже вбудована частина необхідного софта. Але саме через них потім спливають незрозумілі проблеми з комп’ютером.

Успіхів Вам!

Share this post: