Чому глючить windows 10

Чому віндовс 10 глючить

Багатьом знайома ситуація, коли потрібно виконати роботу швидко, а комп’ютер висне і відмовляється функціонувати належним чином. При цьому не рятує навіть наявність продуктивної операційної системи Windows 10. Справитися з неприємністю легше, ніж здається. Головне, знати з якої причини гальмує ноутбук або стаціонарний ПК.

Відсутність SSD диску 

На перший погляд з вашим ноутбуком чи ПК може бути все в порядку. Потужний процесор (і5, і7), оперативки більш ніж достатньо (8, 16, 32 гб), а завантаження все одно відбувається дуже довго. Причиною цього може бути відсутність ssd диску. 

Щоб це перевірити потрібно відкрити диспетчер задач і подивитись чи завантажений диск на 96-100% та виділена колонка червоним (фото). Якщо диск справді завантажений, тоді потрібно змінити старий HDD на новий SSD диск. 

Раніше (приблизно в 2015 році) ssd диски були дорогими і не так часто використовувались. Однак, з 2018 року windows 10 активно оптимізується саме під ssd. І після цього віндовс 10 вже не може належним чином існувати без ssd диска.

Зверніть увагу, що зі старими операційними системами (віндовс 7) таких проблем нема і вони чудово працюють на старому hdd диску. 

Наші рекомендації:

 • Купувати нові ноутбуки, системні блоки, моноблоки – тільки з ssd диском. Тому що досі в продажі багато техніки з звичайним hdd. А ціна на hdd менша – тому за ціну ssd на 256gb можна взяти hdd на 1000gb.
 • Обов’язково, якщо хочете прискорити свою техніку замінити старий hdd на ssd, або доставити додатково ssd, якщо це можливо. Повірте результат з такої заміни буде коштувати своїх витрат.

Лайфхак: як дізнатись чи у вас ssd чи hdd. Просто включіть свій комп’ютер з кнопки пуск і порахуйте за скільки він запуститься до робочого стола. Якщо він загрузиться за 35 секунд або менше – значить у вас стоїть ssd. Якщо більше значить у вас старий hdd. Як правило з hdd комп’ютер включається за хвилину чи дві – можна ще чаю попити.

Забагато програм запускаються автоматично

Також слід звернути увагу на кількість програм, які запускаються автоматично разом з ОС. Чим їх більше, тим повільніше стартує операційна система. Утиліти підвищують навантаження на ОС і погіршують роботу обчислювальної машини.

Виправити становище можна в кілька кліків:

 • Правою кнопкою миші натиснути на поле поруч з меню «Пуск».
 • Вибрати підпункт «Диспетчер завдань».
 • У вікні клікнути по вкладці «Автозавантаження».
 • Переглянути перелік програм, що входять в список автозапуску.
 • Відключити утиліти, які немає необхідності активувати разом з усією системою.

Важливо! Для того, щоб прибрати програму з автоматичного запуску треба виділити її лівою кнопкою миші і натиснути на інформацію, що з’явилася внизу напис «Відключити».

Як впливає перегрів ПК на швидкість роботи Windows 10

Висока температура процесора – негативна ознака, яка в підсумку призводить до зниження продуктивності і навіть до виходу комп’ютера з ладу. Досвідчені користувачі визначають підвищення температури ПК за такими ознаками як:

 • зависає ноутбук;
 • гріється корпус;
 • ОС запускається нестабільно;
 • ЕОМ відключається мимовільно;
 • електроніка перезавантажується раптово.

Причини такої поведінки центрального процесора можуть бути різними. Серед них розрізняють запиленість радіатора, недостатня кількість термопасти між поверхнею процесора і радіатором.

Увага! Якщо комп’ютер працює на підвищених обертах навіть в стані спокою – це явна ознака перегріву.

Переповнений жорсткий диск і гальмування системи

Коли HDD заповнюється під зав’язку і відображається червоним, є привід задуматися. Зависання ОС – найменш шкідливе, що може трапитися при захаращеності диску С. Також це загрожує такими наслідками як:

 • незбереження даних;
 • відмова в запуску важливих програм;
 • видалення вагомих утиліт;
 • повільна робота ПК.

Користувачеві доступно кілька варіантів виходу зі скрутного становища: видалення непотрібних файлів, очищення системи від сміття за допомогою спеціальних програм, клінінг кошика.

Довідка! Виконання дефрагментації здатне ефективно вирішити проблему переповненого локального диска. В процесі не тільки упорядковуються файли, але і перевіряється тому З на наявність помилок.

Маленький файл підкачки і лаги ОС

Для ефективної роботи і швидкодії Віндовс 10 необхідна достатня кількість оперативної пам’яті. В ідеалі не менше 4 ГБ. Допомогти системі можливо за допомогою збільшення файлу підкачки. Робиться це в кілька етапів:

 1. Відкрити розділ «Цей комп’ютер».
 2. Перейти у вкладку «Комп’ютер».
 3. Зайти в «Властивості системи».
 4. У розділі «Швидкодія» вибрати «Параметри».
 5. Клікнути по напису «Додатково».
 6. Увійти в директорію «Віртуальна пам’ять».

Залишилося натиснути на кнопку «Змінити», у вікні, зняти галочку в полі «Автоматично вибирати файл підкачки» і клікнути по «Вказати розмір». Тепер треба встановити потрібне значення і насолоджуватися злагодженою роботою ПК.

Увага! Значення задається так, щоб воно перевищувало кількість оперативної пам’яті в 1,5 або 2 рази.

Відсутність драйверів і швидкодія ОС

Зависання системи також відбуваються через відсутність драйверів для обладнання чи їх неправильної роботи. Виправити проблему дуже просто. Слід відкрити «Диспетчер пристроїв» і перевірити чи всі компоненти визначені.

Якщо є обладнання, зазначене знаком оклику, значить для нього не знайшлося драйверів. Тепер завантажуємо потрібну утиліту і встановлюємо. От і все. Система знову функціонує як треба.

Беручи до уваги все перераховане вище, видно, що Windows 10 може зависати з різних причин. Кожен випадок унікальний і вимагає індивідуального підходу. Використовуючи способи усунення неполадок, можна впоратися з багатьма випадками сповільненій роботи операційної системи. Головне не забувати – якщо не впевнений в своїх силах, краще звернутися до фахівців, які грамотно проведуть діагностику і відремонтують ноутбук.

Share this post: