Як не потрапити на шахраїв при ремонті комп’ютера чи ноутбука

Багато хто бачив неподалік від будинку оголошення про комп’ютерних майстрів, які в будь-який момент можуть прийти на допомогу і зробити все як треба. На таких папірцях не багато інформації, є тільки красива фотографія, плюс обіцянки знижок, невисоких цін, подарунку антивіруса і робота мало не в цілодобовому режимі без вихідних. Це шахраї, які не тільки не полагодять комп’ютер, але і можуть навести злодіїв на квартиру.

На що необхідно звернути увагу

Щоб ремонт комп’ютера або ноутбука не завів вас в руки шахраїв, в першу чергу не варто звертати увагу на різні оголошення по під’їздах і стовпах. Майстру, як і простому студенту, який підробляє ремонтом просто ніколи займатися розклеюванням, а ось аферисти – завжди готові.

Зверніть увагу, ось так виглядає накладна від цих горе майстрів:

Назва сервісу і печатки може змінюватись, однак стиль оформлення одинаковий.

Крім оголошень на стовпах з’являються і сайти в мережі. Але на них також шахраї, тому варто звернути увагу на відгуки про конкретного майстра чи сервісу, а також наскільки сайт заповнений. Річ у тім, що аферисти не заморочуються тим, щоб якісно наповнити сайт чи власний профіль у соц мережах.

Розпізнати аферистів досить просто:

  • Такі «фахівці» не називають точних цифр ремонту, поки його не закінчать. У їх розумінні з кожного клієнта потрібно здерти не менше 1000 грн, ціни завжди невиправдано завищені.
  • Легко змінюють навіть справні деталі на запчастини гіршої якості.
  • Дуже часто техніку забирають з собою і не вважають потрібною робити її при клієнті. Замовнику важливо пам’ятати, що будь-який системний блок можна відремонтувати при клієнті без проблем в 100% випадках. Іноді відвезти в майстерню може знадобитися ноутбук, але це вже залежить від ситуації
  • В оголошенні майстер пише, що живе поруч, але зазвичай їхати буде не менше години.
  • Де конкретно знаходиться їх організація з’ясувати не виходить, найчастіше посилаються на Центральний офіс в Києві.

Псевдо комп’ютерний майстер ніколи не розраховує на другий контакт. Замовника або заносять в чорний список або будуть тривалий час футболити між Центральним офісом і майстрами.

Є ще один важливий момент: якщо замовник пропонує привезти техніку до майстра, той відмовляється і всякими шляхами намагається напроситися в будинок. Це може бути небезпечний дзвіночок, оскільки шахраї оглянуть квартиру і в подальшому зможуть навести на неї злодіїв. Так вони збирають інформацію про квартиру і про її мешканців.

Найбільше від комп’ютерних майстрів, що живуть поруч, страждають пенсіонери, які погано розбираються в техніці. Тому необхідно обов’язково обговорити цю проблему з літніми родичами і попередити їх про небезпеку. Якщо ламається комп’ютер або ноутбук, необхідно викликати кваліфікованих майстрів з перевірених організацій. Зазвичай візитки і імена таких умільців передаються шляхом «сарафанного радіо».

Share this post: