Матриця ноутбука

Матриця ноутбука – рідкокристалічний дисплей вашого ноутбука. Це одна з найдорожчих і вразливих складових, яку потрібно берегти від негативних впливів.

Найчастіше ремонт і заміна матриці ноутбука марок Asus, Acer, Samsung, Lenovo, HP, Toshiba, Dell, LG, Compaq пов’язані з механічними пошкодженнями, оскільки матриця слабо протистоїть ударам і натискам, а тому  легко виходить з ладу. Однак бувають випадки коли матриця виходить з ладу через зношеність.

Матриці, в силу своїх конструктивних особливостей, не піддаються ремонту, а коли можливо відремонтувати, то вартість ремонту виявляється вище вартості нової матриці. Самий надійний і простий вихід з положення – це заміна матриці. У Львові ремонт матриці ноутбука проводять в сервісному центрі “Сервіс ІТ плюс”. Ми також проводимо ремонт таких брендів як: Asus, LG, Acer, Samsung, Lenovo, HP, Toshiba, Dell та інших.

З чого складається матриця (екран) ноутбука

Екран ноутбука складається з таких компонентів як:

  • Матриця ноутбука – Це рідкокристалічний дисплей. На ньому відображається зображення. Бувають різних типів (LCD, LED, IPS), розмірів (вимірюється в дюймах) і співвідношення сторін (16:9, 16:10, 4:3)
  • Лампи підсвічування. Лампа являє собою довгу трубку з газом невеликого діаметру (порядку 2мм). Лампа підсвічування випромінює досить сильне світло за рахунок високої напруги (близько 1000 вольт).
  • Інвертор – перетворювач напруги. Для світіння лампи підсвічування ноутбука потрібна велика напруга малої сили струму. Інвертор і займається тим, що перетворює 5 вольт в 1000 вольт.
  • Дешифратор – невід’ємна частина будь-якого рідкокристалічного екрана. Він розміщений безпосередньо всередині матриці. Саме на дешифратор по шлейфу надходять сигнали від відеокарти. Він перетворює їх спеціальним чином і передає на матрицю. Фактично, дешифратор відповідає за те, які пікселі екрану світяться, а які ні.
  • Шлейф матриці – це спеціальний провід, який з’єднує контакти на материнській платі (або ж відеокарту) разом з роз’ємом, що знаходяться на екрані. Шлейф матриці – дуже проблемна деталь ноутбука, через її нескладну конструкцію – це просто прогумований провід, а по краях вставлені штекери.

Типи матриць

Глянцева                                                                         Матова

На глянцеві екрани наносять спеціальне покриття, яке візуально зменшує відстань між сусідніми пікселями, покращує контрастність і яскравість зображення. Мінус таких екранів – в них занадто добре відбиваються предмети, які знаходяться за спиною користувача, що дивиться на монітор: чим сильніше освітлення, тим гірше видно зображення на екрані.

Матові дисплеї, як правило, зустрічаються у відносно старих ноутбуках, але і сьогодні можна купити новий ноутбук з матовим дисплеєм. Предмети в матових дисплеях не відбиваються, при цьому нові матові дисплеї відрізняє прекрасна контрастність. І все ж відстань між пікселями на них помітити легше, ніж на глянцевих. Матові дисплеї коштують дешевше.

Основні ознаки несправності матриці ноутбука:

  • на екрані тріщини. Якщо екран ноутбука розбитий, тріснув або потік – значить, комп’ютера нанесені фізичні ушкодження. Вам необхідно звернутися в сервісний центр для заміни матриці.
  • з’явилися «биті» пікселі. Биті пікселі проявляють себе в якості яскравих точок на екрані ноутбука. Вони з’являються через вигоряння люмінофора (тобто від “старості”). Але можливий і заводський брак на новому дисплеї ноутбука.
  • на екрані вертикальні або горизонтальні смуги Горизонтальні і вертикальні смуги на екрані ноутбука свідчать про поломку самої матриці, дешифратора, шлейфа, які виводять з ладу весь пристрій. Лише заміна матриці зможе повернути ноутбук в нормальний стан.
  • дуже тьмяне зображення (відсутня підсвітка). У разі якщо на ноутбуці не працює або не загорається екран, з ладу вийшли контакти матриці або сам пристрій. Якщо на екрані ноутбука немає зображення або він не горить і не показує, значить, поломка пов’язана з інвертором матриці або з лампою підсвічування.
  • Можливо таке, вам здається що ноутбук не працює, хоча якщо добре придивитися, то видно зображення тільки без підсвітки.

Процедуру по заміні матриці потрібно робити тільки в сервісному центрі, щоб не пошкодити матрицю і інші компоненти. У нашому СЦ цю роботу виконують висококваліфіковані фахівці, які знають всі тонкощі і володіють колосальним досвідом у виконанні цього завдання. Наші фахівці можуть виконати заміну матриці на ноутбуки Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Samsung, Sony Vaio, MSI, Toshiba, LG і т.д.

Share this post: