Як створити точку відновлення Windows 7

Точка відновлення Windows 7 це запис (зліпок) найважливіших файлів для роботи системи, наприклад таких як реєстр. При роботі за комп’ютером нерідко відбуваються помилкові і навіть фатальні дії, після яких система починає працювати нестабільно, або зовсім не завантажується. Посприяти цьому можемо як ми самі, встановлюючи різні програми і драйвера, так і дії вірусів. Бігти і заново перевстановлювати систему зовсім не обов’язково, якщо у вас регулярно створюються точки відновлення, або ви самі робите їх хоча б раз на місяць. Незважаючи на всю легкість їх створення і відкат з їх допомогою до більш раннього працездатного стану, багато хто, або не знають про таку можливість, або знають, але не користуються. Так звані, контрольні точки відновлення створюються системою регулярно, а також при встановленні драйверів. Як створити точку відновлення Windows 7 ми докладно розглянемо в цій статті. Також не зайвим буде згадати про деякі нюанси, які нас можуть очікувати при створенні точки відновлення Windows 7.

Як створити точку відновлення Windows 7

Важливо розуміти, що при створенні точки відновлення зберігаються основні системні файли і системні налаштування, при цьому встановлені програми, музика і фільми не зберігаються. Відновити видалені файли також не вийде. Для цього потрібно користуватися функцією «Попередні версії файлів». Іншими словами точка відновлення ні в якому разі не замінює повноцінний бекап системи. Для роботи системи точок відновлення повинна бути включена функція «Захист системи». Щоб увімкнути або перевірити стан функції натискаємо правою кнопкою «мого комп’ютера» на робочому столі, або просто гарячі клавіші «Windows + Pause» і вибираємо «Властивості».

У вікні нам треба вибрати «Захист системи». Звідси ж будемо робити нові точки і відновлювати їх.

Відкриється вікно захисту системи, де ми вже можемо бачити поточний стан: на диску «C:» де встановлена система захист включена.

По кнопці «Налаштувати» можемо змінити параметри захисту системи для цього диска

Тут ми можемо вибрати що саме зберігати в точках відновлення:

  • Параметри системи і попередні версії файлів
  • Тільки попередні версії файлів
  • Відключити захист системи

Краще нічого не міняти і залишити за замовчуванням збереження параметрів системи і попередніх версій файлів. Якщо відключити захист системи фукція «Попередні версії файлів» також відключається для вибраного диска.

Нижче в цьому віконці можна обмежити максимальний обсяг використовуваного дискового простору для точок відновлення, у відсотках, встановлюємо скільки не шкода. Бажано ставити від 15%. При перевищенні встановленого ліміту точки створюватися будуть, але за рахунок видалення застарілих точок.

Щоб відчистити диск від усіх раніше створених точок відновлення, можна натиснути кнопочку «Видалити». Однак є альтернативна можливість, де потрібно видалити спеціальну папку.

Попередні версії файлів також будуть видалятися при перевищенні ліміту.

Отже, ми хочемо встановити нову програму або драйвер, або може поміняти важливі налаштування системи і щоб перестрахуватися потрібна точка відкату. Створити точку відновлення можна натиснувши «Створити» відкривається майстер створення точок відновлення. Вводимо зрозумілу назву точки і натискаємо «Створити». Після недовгого очікування наша точка готова, тепер можемо нею скористатися коли буде необхідно. Якщо ж Ви не хочете ризикувати, то можете звернутися в наш сервісний центр з ремонту ноутбуків, комп’ютерів, моніторів та іншої комп. техніки.

Цікаве доповнення як створити точку відновлення Windows 7: щоб запустити майстер створення точок можна просто набрати в рядку пошуку меню пуск першого слова: «створення точки» і програма буде автоматично знайдена.

Що робити, якщо пропадають точки відновлення Windows 7?

Це може відбуватися з декількох причин:

  • Точки створюються, але потім видаляються утилітами для оптимізації і очищення системи, наприклад таких як FreeSpace. Подібні утиліти краще настроювати вручну і додавати папку «System Volume Information» в винятки.
  • На ноутбуках створення точок відновлення не буде відбуватися при живленні від акумулятора в цілях економії енергії.
  • На розділах з файловими системами FAT і FAT32 це також не буде працювати. Ці файлові системи не підтримують тіньове копіювання і не зберігають інформацію про зміни у файлах.
  • При встановлених операційних системах Windows 7 і Windows XP, при кожному запуску більш молодшої ОС всі крапки створені Windows 7 будуть видалені, врахуйте це. Виправити це можна зробивши розділ Windows 7 недоступним для Windows XP (докладні інструкції в базі знань Microsoft http://support.microsoft.com/kb/926185).

Як використовувати точки відновлення читайте в наступній статті.

Надіємося, що даан стаття допомогла у вирішенні вашої проблеми, якщо ні то фахівці нашого сервісного центру з радістю допоможуть Вам у вирішенні поставленої несправності. Також ми практикуємо таке як скупка неробочих ноутбуків.

Share this post: