Програми та утиліти проти банерів

І знову привіт. Вітаю Вас на сторінці блогу нашого сервісного центру. Сьогодні мова піде про рекламні банери.

Кожен, хто любить проводити час в мережі Інтернет, помічав рекламні банери на сторінках сайтів. Вони переливаються і блимають, всіляко намагаються перехопити нашу увагу від основного тексту на сторінці. І добре, якщо на сторінці всього лише пара банерів, але бувають сайти, які просто кишать ними і дістатися до потрібної інформації стає дуже непросто.

Але найголовніше – вони “з’їдають” наш трафік, забиваючи канали безглуздою інформацією. До того ж, банери виконані за технологією Flash  використовують ресурси комп’ютера для власного відображення. Зрозуміло, що з такою ситуацією готові мириться не всі. Щоб позбутися від докучливих банерів, ми будемо використовувати весь арсенал засобів, що надається розробниками програмного забезпечення.

Озброюємо браузер

Боротися з банерами можна і засобами самого браузера. Internet Explorer – ні, не чув про такий -:). Завантажуємо і встановлюємо нормальний браузер Firefox або Chrome. Особливістю даного програмного забезпечення є можливість встановлення розширень, якими ми і скористаємося.

Отже, для блокування банерів та реклами нам знадобитися розширення AdBlock Plus, яке відмінно підійде як для FireFox, так і для Chrome. AdBlock Plus має власні фільтри, які дозволяють блокувати рекламу на популярних сайтах. Користувачі можуть доповнювати правила для фільтру, просто клацнувши правою кнопкою на банері і вибравши відповідний пункт для видалення.

Flash-ролики, картинки, GIF-анімація, JavaScript – все це можна блокувати за допомогою AdBlock Plus. Реклама просто не буде завантажуватися, що допоможе заощадити трафік. Навіть якщо якийсь банер зможе “проскочити”, його тут же буде блоковано на самій сторінці. Розширення також дозволяє захистити користувача від шкідливих доменів і зробити серфінг в Інтернеті комфортним і безпечним.

Іншим доповненням, яке допоможе нам у “війні” проти банерів може стати NoScript. Це конкурент AdBlock Plus, який також займається очищенням сторінки від усього зайвого. Розширення повністю блокує всі зайві елементи, крім HTML. Користувач може внести сайти, на яких дозволяється виконання скриптів в окремий білий список.

Практика показала, що використання NoScript дозволяє істотно прискорити відображення сторінок і швидкість роботи браузера.З додаткових переваг NoScript можна відмітити можливість захисту від XSS-атак, які активно застосовуються для викрадення даних користувачів.

Безпека + чистота

Більшість сучасних фаєрволів чудово справляються з блокуванням банерів і виринаючих вікон. Часто користувачам навіть не треба здійснювати налаштування правил, так як все просто працює “з коробки”.

До рекомендованих для боротьби з банерами фаєрволів варто віднести Jetico Personal FirewallTrend Micro Titanium Internet Security і ZoneAlarm Pro.

Всі представлені програми прості у використанні та досить зрозумілі в налаштуванні.

Окремий батальйон

Боротися з банерами і рекламою на сторінках можна за допомогою окремих програм. Однією з популярних утиліт є Нетчарт Фільтр. Програмка досить ефективно бореться з банерами в браузерах Opera, Internet Explorer, Firefox і інших.

Нетчарт Фільтр практично не вимагає налаштувань. Досить завантажити і встановити програму, після чого запустити улюблений браузер і насолоджуватися сайтами без реклами. Програма регулярно оновлює власні бази, що дозволяє ефективно боротися навіть з новими типами банерів та виринаючих вікон.

На даний час сервіс Нетчарт Фільтр закрито!

Розробники Нетчарт вдосконалили свої алгоритми і створили нову програму Adguard. Дана утиліта прекрасно працює з Internet Explorer, Opera, Firefox, Chrome і Safari. Блокує як традиційні види реклами, так і rich-медіa, відеоблока і т.п.

Adguard є платною програмою, але ціни досить прийнятні. Самі розробники обіцяють нам регулярне оновлення баз і самого додатку, що дозволить забути про рекламу на улюблених сайтах.

Західні розробники пропонують нам Ad Muncher. Програмка теж вартує грошиків, причому ціни орієнтовані саме на західних користувачів. Та й сама утиліта орієнтована працювати на просторах західнету. Однак, незважаючи на всі мої претензії, вона чудово справляється з блокуванням більшості банерів на сторінці.

Ad Muncher має власну базу фільтрів, які сканують сторінку і приховують непотрібну користувачеві рекламу.

Програмних засобів для боротьби з банерами та іншого виду реклами сьогодні цілком вистачає. Залишається підібрати зручний саме для Вас засіб і насолоджуватися чистими від різних рекламних пропозицій сторінками.

Share this post: