Основні сучасні типи вірусів

Привіт. І знову з Вами блог нашого сервісного центру по ремонту комп’ютерної техніки. Сьогодні хочу зробити огляд віртуальної зарази сучасності. Саме так – віруси!

Віртуальна зараза в сучасному цифровому просторі постійно вдосконалюється. Щодня з’являються сотні нових штамів вірусів, а тисячі вже виявлених отримують нову структуру і захист від антивірусів.

Написання вірусів з просто забави перетворилося на бізнес з багатомільйонними прибутками. З вірусами зустрічаються як початківці, так і досвідчені користувачі, а установка антивіруса вже не гарантує 100% захист від непрошених гостей.

Бережіть ваші паролі

Одними з найпоширеніших вірусів є трояни. Даний вид займається крадіжкою паролів облікових записів сайтів, IM-програм, електронних гаманців і т. п. Він активується в системі, коли користувач запускає заражений файл.

Зазвичай поширюється за допомогою сторонніх файлів або заражених посилань. Останнім часом поширюється за допомогою спаму, який пропонує подивитися на голі фотографії знаменитостей.

Після запуску троян збирає всю доступну інформацію і відправляє її зловмиснику. Робота зі збору потрібної трояну інформації займає всього лише пару секунд, а відправка проходить практично непомітно для користувача.

Ще одним типом вірусів, які можуть вкрасти ваші паролі, є клавіатурні шпигуни. Останнім часом їх стали використовувати набагато рідше. Після запуску вони у фоновому режимі записують всі дії з клавіатури і в певний момент відправляють файл зі звітом своєму творцю.

Тотальне знищення

Кількість вірусів, які займаються дестабілізацією системи, поступово знижується. Однак легендарний вірус «Чорнобиль» (WinCIH) досі спливає і створює безліч неприємностей системним адміністраторам.

Багато творців вірусів вже усвідомили, що набагато ефективніше отримати доступ до облікових даних людини, ніж виводити з ладу систему. Знищення системи – це цілеспрямоване захід, який проводиться на замовлення. А значить, якщо ви підчепили такий вірус, то треба розуміти, що на вашу організацію оголосили віртуальне полювання.

До вірусів-знищувачів можна прирівняти також Інтернет-хробаків, які займаються просто «поїданням» файлів з розширенням «exe». Якщо такий хробачок оселився на вашому комп’ютері, то через деякий час ви помітите, що більшість програм просто перестало запускатися.

Покажіть грошики

Дуже багато з нас стикалися з вірусами-вимагачами. Останнім часом велика кількість користувачів звертається з проханням прибрати порно-банери, які заважають нормальній роботі. Творці таких вірусів пропонують перерахувати гроші на платний номер, що дозволить зняти з екрану блокування.

Іншим видом є віруси, які шифрують офісні документи. Принцип дії їх досить схожий – за розшифровку вас попросять ввести певний код, який можна отримати після відправки SMS на короткий номер.

Жартівники

Найбезпечніший вид вірусів. Зазвичай вони створюються студентами, які просто хочуть пожартувати над своїми друзями і знайомими. Часто такі віруси перевертають зображення на дисплеї, міняють кольори та повідомлення в системних вікнах. При цьому для даних на комп’ютері ніякої загрози не існує.

Share this post: