Реставрація ноутбука

Вітаємо Вас на сайті нашого сервісного центру. Сьогодні до нас на ремонт і реставрацію попав ноутбук Asus X80L. Це ноутбук серії ноутбуків Asus випущених в 2007-2008 років в яких ламаються кути в районі петель кріплення матриці. До цієї серії також відносяться ноутбуки Asus Z99, Asus A8 та багато інших серед яких і ноутбуки інших моделей. Дана проблема типічна, рано чи пізно практично у всіх ламаться кришки матриці ноутбука чи будь які інші елементи корпуса.

Що ж робити коли зламався корпус ноутбука?

Пошукавши в інтернеті Ви не знайшли аналогічних деталей і починаєте подумувати про вибір і покупку другого навіть б/у ноутбука. Хочу Вас запевнити, що не варто розчаровуватися в нас Ви можете зробити реставрацію ноутбука, відремонтувати кришку матриці ноутбука чи відремонтувати корпус ноутбука. Нами було відремонтовано незлічена кількість ноутбуків з даною проблемою.  Настав час розповісти Вам як ми це робимо.
Для прикладу візьмемо кришку матриці і відремонтуємо зломані кути.
Почнемо з розборки ноутбука, а саме нам потрібно відокремити пошкоджену кришку матриці. І коли ви в руках тримаєте верхню частину ноутбука так званий екран, вам слід зняти матрицю ноутбука, камеру і всі остальні деталі які мішатимуть виконати ремонт корпуса ноутбука.

Перш за все наша задача – погодити об’єм робіт з клієнтом. Після одобрення замовником, можна приступати до виконання узгоджених робіт. Подальший етап – приступаємо до підгону кутів (кути кришки матриці слід виставити максимально близько до заводського положення). Підігнавши елементи їх слід тимчасово приклеїти один до одного, для цього можна використати будь-який швидковисихаючий клей (наприклад Ціанокрил, 505, Момент і т.д.). Наносимо на одну сторону клей і вирівнюємо елементи максимально точно, щоб потім їх не відламувати і не переробляти.

І так елементи приклеєні на місце на стільки точно на скільки це взагалі можливо було зробити в даних умовах. Тепер наступає етап зміцнення самих кутів. Раніше ми тільки їх закріпили, це не реставрація це просто спосіб закріпити їх для наступного етапу. Що робимо далі, а далі ми захищаємо від попадання клею в середину кришки і робимо це за допомогою малярного скотчу. Таким чином економимо час на подальшому очищені від клею.Також слід зняти логотип фірми для того, щоб його не заляпати клеєм і потім після закінчення всіх ремонтних робіт наклеїти його назад.

Далі взявши гострий ніж наносимо шліфовку (прорізи 1-2 мм.). Зробивши надрізи берем скловолокно відрізаємо два більших і два менших клаптика, щоб в подальшому накласти один на одного для зміцнення конструкції. Тепер, що не мало важно почнемо приготовлення клею. Взявши потрібний епоксидний клей розводимо відповідно до пропорцій. Щоб точно відміряти можна використати звичайний шприц.

Все клей готовий. Взявши шматок вати і технічний спирт обезжирюємо поверхню.
Коли випарувався спирт приступаємо до нанесення клею, для цього можна використати саму дешеву кісточку оскільки вона всерівно на один раз. Нанісши рівнмірним слоєм клей беремо два більші шматки скловолокна і накладаємо з двох сторін на нанесений клей. Зверху щераз рівномірним слоєм наносимо клей таким чином, щоб весь кусок промок клеєм.Відразу коли приклеєний більший шматок поверх слід накласти менший і виконати аналогічні дії. Приклеївши всі елементи залишаємо наше творіння сохнути приблизно на 20-22 год.
І так пройшло 22 год. і клей висох. наступний крок – підрізка залишків скловолокна і відшліфування самої поверхні, також слід забрати нерівності і підготовити кришку до нанесення шпаклівки. Підрізку скловолокна можна виконувати як ножем так і дремлем. В кожному випадку рішення про метод приймається індивідуально. Обережно підточуємо краї кришки шліфувальною насадкою, щоб забрати надлишки скловолокна і клею.

Прийшов час для шпаклівки. Наносимо її рівномірним слоєм, щоб зрівняти поверхні накладок з поверхнею самої кришки. Загальна товщина слою скловолокана разом із шпаклівкою має бути приблизно 2 мл.. Розтертий по поверхні матеріал дозволить сховати накладки і після перетяжки вони практично не будуть замічені. Шпаклівка висохла і тепер можна приступати до шліфування в спеціальній камері. Після шліфування кришка прийняла форму більш якісної і красивішої, всі нерівності скловолокна затерли шпаклівкою. В принципі кому не має значення дизайн можна залишати так кришка вже укріплена. Наступний крок відповідає виключно за зовнішній вигляд.

Приступаємо до перетяжки. Для цього використовуємо карбонову плівку і будівельний фен. Обтягувати кришку слід таким чином, щоб не було завоздушень і нерівностей. Коли все готово слід взяти скальпель і акуратно зробити надрізи в місці петель і будь-яких інших деталей.

І так була проведена реставрація ноутбука Asus X80L підходять до свого логічного завершення наші зміцнені угли абсолютно незамітні і скриті плівкою яка спеціально підібрана під оригінальний вигляд який був початково. Мені остається побажати вам вдалих реставрацій і надіємся, що дана стаття вам допоможе. Якщо ж самостійно вам не вдається виконати дану роботу, або ж немає можливості то спеціалісти СЕРВІС ІТ ПЛЮС з радістю допоможуть виконати реставрацію нотбука. Будемо раді вашим коментарям.

Share this post: