Заміна екрану ноутбука

Розбитий екран (матриця) ноутбука на сьогоднішній день являє собою досить поширений і дорогий вид поломки, без усунення якої подальше використання ноутбука можливим не уявляється. Зазвичай вихід екрану (матриці) з ладу виникає внаслідок недбалого використання ноутбука.

Заміна екрану (матриці) потрібна:

  • Удар матриці;
  • Удар самого ноутбука;
  • Сильне закриття кришки ноутбука (удар кришки про корпус при закритті);
  • Закриття кришки не переконавшись що на клавіатурі немає сторонніх предметів;
  • Пролиття на матрицю рідких або їдких речовин, що безпосередньо пошкоджують матрицю;
  • Піднесення і безпосередній контакт з матрицею магніту або металевих предметів;
  • Биті пікселі на матриці (це явище заводського браку);
  • Найбільш рідкісними факторами є вихід з ладу мікросхем, шлейфів, контактів, перепаду напруги в мережі і т.д.

Дізнатися, що матриця пошкоджена і її потрібно міняти можна візуально, незалежно від моделі ноутбука.

Симптоми коли вийшов з ладу екран:

  • Скол стікла екрану: при цьому екран показує частково, мерехтить і на ньому знаходяться різні атрибути у вигляді плям, потьоків, спотворень, різнокольорових смуг. Поломка викликана в наслідок удару екрана, удару ноутбука, або різними іншими фізичними, грубими впливами на екран.
  • Поява і зникнення зображення, часткова поява зображення, відшаровування поверхні екрану. Це могло статися через пролиття на екран рідких, або їдких речовин.
  • Плями всіх кольорів веселки, подряпини, відколи на екрані, мерехтіння, горизонтальні і вертикальні смуги – пошкодження викликані грубим впливом металевих предметів, піднесенням магніту, або намагнічених деталей до поверхні екрану.
  • Смуга або безліч смуг, зазвичай білого кольору різних розмірів уздовж екрану, спотвореня різних кольорів крапочки на поверхні екрану – це свідчить про те, що на даній матриці перебували биті пікселі. Вони виникли під час виробництва матриці на заводі (це є заводським браком) і проявили себе в ході звичайної експлуатації.
  • Часткові смуги різних кольорів при роботі ноутбука на екрані, часткове зображення екрану – це свідчить про неповну подачу сигналу на екран. Причина поломки може критися в деформації і механічному зносі шлейфу, поганому контакті екрану з материнською платою (можливо пошкоджено гніздо на материнській платі), або якісь збої в роботі мікросхем ноутбука.

Ми розглянули причини виходу матриць екрану з ладу, а також дізналися симптоми несправностей. Поміняти матрицю (екран) ноутбука можна як в сервісному центрі “Сервіс ІТ плюс”, так і самостійно. Зазвичай, вибір залежить від товщини гаманця і власних навичок поводження з комп’ютерною технікою. Вартість матриці для ноутбука зазвичай коливається в районі 1300-2000 тис. грн.. Розлучитися з такою сумою готовий не кожен, тому розглянемо, як замінити розбитий екран ноутбука своїми руками.

Перш ніж приступати до роботи, хотілося б нагадати, що всі дії ви виконуєте на свій страх і ризик. Якщо ви ніколи не тримали в руках викрутку, або не розбираєтеся в електроніці, краще довірити цю справу фахівцям.

Якщо ви готові розібрати свій ноутбук, тоді приступимо. Нам знадобиться зручне робоче місце з хорошим освітленням і деякі інструменти (набір викруток з магнітним наконечником, пінцет, спеціальна демонтажна лопатка або будь тонкий предмет). Описані дії будуть аналогічні при заміні екрану в Acer, Asus, HP, Lenovo, Sony, Samsung, Dell і інших марках ноутбуків, так як їх конструкція схожа.

Перший крок – відключення живлення. Від’єднати ноутбук від мережі, якщо він заряджається, витягнути з нього акумулятор. Далі підбираємо відповідну викрутку і відкручуємо всі гвинтики з задньої кришки. Краще заздалегідь приготувати для них окремі коробочки, так як гвинти від клавіатури і робочої панелі можуть відрізнятися, і, щоб не заплутатися при складанні ноутбука, слід заздалегідь їх розділити. Відкрутивши всі гвинтики, можна акуратно знімати робочу панель лептопа.

Залежно від моделі ноутбука, для зняття екрану цього може бути достатньо, а може і ні. Наприклад, при заміні матриці в HP Pavilion dv6 доведеться повністю розібрати і витягти всі внутрішні компоненти. Поспішати при розбиранні лептопа не рекомендується, від’єднувати всі шлейфи необхідно дуже акуратно, а також обов’язково запам’ятовувати всі свої дії, або навіть записувати їх на папірці, так як при складанні доведеться відновлювати все в зворотному порядку.

Розібравши ноутбук, відкручуємо гвинти, якими екран кріпиться до основи. Наступний етап знову залежить від моделі ноутбука – розбирання кришки екрану може бути як елементарною, так і досить складною процедурою. Нам же необхідно витягти з неї пошкоджений екран.

Знімаємо наявні на екрані заглушки, при необхідності підколупуємо їх гострим предметом, під ними розташовуються гвинти, які нам необхідно відкрутити. Наступна дія виробляємо гранично м’яко і акуратно: за допомогою пластикової або, в крайньому випадку, металевої лопатки по всьому периметру пластикового корпусу екрану підколупуємо шов і поділяємо кришку на дві частини. По периметру знаходяться пластмасові засувки, які нам потрібно розчепити, при цьому не зламавши їх і тонку рамку екрану. Уважність необхідно проявляти і в районі веб-камери, де можуть перебувати мікросхеми.

Добравшись до екрану ноутбука, звільняємо шлейфи і намагаємося її дістати. Відкручуємо гвинти кріплення від кришки і звільняємо матрицю з кріпленнями. Далі відкручуємо кріплення від матриці. Вилучену з корпусу матрицю перевертаємо задньою частиною до нас. Довгий розподілений по всій задній кришці так званий шлейф від’єднуємо від вебкамери, потім від самої матриці, потягнувши за скотч, приклеєний до шлейфу (всі дії потрібно виконувати дуже повільно і уважно, щоб не пошкодити шлейф.

На цьому першу половину процесу заміни екрану ноутбука можна вважати завершеною. Наступний досить трудомісткий етап – пошук нової матриці. Шукати можна декількома способами – дізнатися в сервісному центрі або знайти в інтернеті, які матриці підходять до вашого ноутбука. Або можна піти іншим шляхом – на старій матриці знайти її код і “пробити” її в інтернеті (код зазвичай знаходиться на наклейці наклеєній ззаду матриці, виглядає приблизно так: LTN156AT45-002). Після покупки нової матриці починається процес її встановлення – ноутбук, як не дивно, збираємо в зворотному порядку, уважно підключаючи всі шлейфи і встановлюючи всі елементи на свої місця.

Якщо все було зроблено правильно, після включення і завантаження ноутбука екран порадує нас яскравим і чітким зображенням. В крайньому випадку, якщо щось пішло не так, можна все-таки звернутися в сервісний центр, яких повно не тільки у Львові і великих містах, а й у багатьох населених пунктах.

Share this post: