Залили ноутбук. Що робити?

Порядок дій при залитті ноутбука рідиною, або що робити якщо рідина пролила на клавіатуру ноутбука і швидше за все потрапила під неї?

Діємо дуже швидко по пунктах:

  • швидко відключаємо блок живлення, не треба лізти до розетки, виймаємо штекер живлення з ноутбука;
  • негайно виймаємо батарею ноутбука, ні в якому разі не чекаємо нормального завершення роботи. Вирубуємо ноутбук негайно. Розбиратися, що там ви втратили з документів, будете пізніше, а поки нам треба спасти ноутбук!;
  • зливаємо рідину – просто перевертаємо ноутбук (як правило, рідини проливають на клавіатуру);
  • якщо рідини було пролито трохи, просто залишаємо сушитися. Зовсім не обов’язково це робити феном або ставити на батарею, досить просто залишити на столі. Сушити його не менше доби. Ні в якому разі не намагайтеся підключати батарею або включати ноутбук протягом цього часу.

Подальші рекомендації: як правило, закінчуються, тим, що ми несемо ноутбук в сервісний центр. Але можливо, що нести в сервіс-центр і не доведеться. Багато залежить від того, скільки і якої саме рідини ви пролили на ноутбук, і від вашої сміливості та навичок в ремонті. Знову ж якщо ви залізете в ноутбук, щось будете робити, але нічого не вийде, і в результаті понесете “трупик” в сервіс центр – обов’язково розкажіть правду, цим ви полегшите життя і собі і інженерам.

Отже розглядаємо самий просто варіант – ви пролили воду. Виконавши вище перераховані рекомендації, залишиться тільки переконається, що у вас немає корозії на материнській платі і не здохла клавіатура.

Розбираємо ноутбук, щоб дістатися до материнки і уважно оглядаємо (бажано під лупою) всі елементи, чи немає де почорніння в місцях пайки, або навпаки білого або жовтого нальоту. Якщо ви знайшли таке місце, то в разі почорніння достатньо це місце пропаяти, якщо є наліт, то слід його видалити, зачистивши це місце (можна жорсткої зубною щіткою, можна скальпелем пошкребти обережно, можна і спиртом потерти) після чого вже брати паяльник і пропаювати пошкоджений елемент.

Якщо ж нальоту багато, то треба промивати материнську плату. Для цього знімаємо всі навісні неушкоджені елементи (пам’ять, процесор, модем і т.п.), обов’язково!! знімаємо або відпаюємо батарейку csmos і промиваємо плату під краном тепленькою водичкою, сильним напором змиваємо цей наліт, і при необхідності можна пошкоджені місця потерти тієї ж зубною щіткою. Тут треба бути уважним і акуратним, щоб не знести дрібні елементи. Після промивання залишаємо материнку сушиться, знову ж на добу.

Чому так довго? При промиванні волога попадає під чіпи BGA (південний і північний мости), а значить, буде коротити, і з’явиться корозія, усунути яку буде набагато складніше.

Вже після просушування пропаюємо місця, де була корозія, вставляємо материнку в корпус і перевіряємо працездатність. Якщо вже ноутбук не запрацював, значить, щось таки померло, і вам залишається рухатися в напрямку сервісу. Для того щоб все-таки знайти самостійно несправний елемент треба мати не тільки знання, але й досвід, і пояснити «на пальцях» це не вийде.

У разі потрапляння інших рідин, принципи залишаються ті ж: можна тільки відразу виключаючи перший етап просушування, потрібно відразу розбирати ноутбук і промивати материнку, після чого вже сушити. Найчастіше проливають пиво, каву, соки, але буває і екзотика, наприклад: улюблена кішка ревнує до ноутбука і мстить власнику, роблячи калюжу прямо на клавіатурі. Варто врахувати, що котяча сеча дуже їдка, і найменше зволікання – однозначно смерть ноутбуку. Ну і будьте готові до неймовірного аромату :-). Якщо цього не зробити, то відмити сечу можна буде тільки в ультразвуковій ванні. Приблизно аналогічна ситуація з колою та пепсі, якщо відразу не усунути пошкодження можете відразу прощатися з ноутбуком, і тут вже буде не настільки важливо відключили ви живлення чи ні.

Що стосується клавіатури, то з нею все практично точно так само, тільки паяти нічого не треба, і цілком можливо навіть не доведеться її розбирати. Отже, якщо залито водою – просто зняли і поклали окремо від ноутбука сушитися, якщо потрапила інша рідина, то попередньо промиваємо, і вже, після чого сушим

Share this post: