Як вибрати ноутбук

Хочу ноутбук виготовлений у Європі!

У пошуках нового ноутбука Ви думаєте про Dell, Acer, Hewlett-Packard, Toshibaчи якусь іншу відому фірму. А що говорять імена Quanta, Compal, Wistron, Clevo або Inventec, Pegatron, Foxconn і Flextronics? Але Вам не потрібен такий ноутбук, Ви хочете виготовлений у Європі.

Більшість людей думають, що такі компанії, як HPDellToshibaSony і інші роблять ноутбуки. Але насправді, це не так. Майже всі ноутбуки, виробляються OЕM-виробниками. OЕM-контракт – вид співпраці двох компаній, де одна компанія замовляє у іншої виготовлення певного товару (у даному випадку техніки), і випускає в продаж уже під своєю торговою маркою.

Майже всі бренди користуються послугами ОЕМ-виробників, наприклад:

  • Quanta виготовила для HP, Lenovo, Apple, Acer, Toshiba, Dell, Sony, Fujitsu;
  • Compal для Acer, Dell, Toshiba, Lenovo, HP / Compaq;
  • Wistron для Dell, Acer, Lenovo, HP;
  • Inventec для Toshiba, HP, Lenovo;
  • Pegatron для Asus, Toshiba, Apple, Dell, Acer;
  • Foxconn для Asus, Dell, HP, Apple;
  • Flextronics для HP.

Усі їх виробничі потужності розташовані в материковому Китаї та Тайвані, небагато у Кореї.

На даний момент в Європі залишилося лише два складальних підрозділи великих виробників: Dell’а – в Ірландії і Fujitsu та Siemens – у Німеччині. На них роблять лише остаточну дозборку і комплектацію деяких моделей, призначених для продажу в Європі, так вони гордо несуть на своєму днище написи Made in Ireland і Made in Germany, але фізично зроблені там, де їх зробив OЕM-виробник – звичайно ж, в Китаї.

Якщо “все робиться в Китаї”, чи варто переплачувати за “бренд”?

Конкуренція на роздрібному ринку ноутбуків така висока, що просто приплюсувати деяку суму грошей “за ім’я” просто так жодному з виробників, навіть найвідомішому і “розкрученому”, не вдасться. Покупець, як відомо, голосує гаманцем, і ті виробники, за яких не проголосували, змушені йти з ринку або пропонувати інші рішення. Чому ж іноді створюється враження, що машина від відомого виробника коштує помітно дорожче менш відомого аналога (іноді навіть побудованого на платформі того ж OЕM-виробника)?

По-перше, оцініть комплектацію тих апаратів, які Ви порівнюєте. Найчастіше дешевший, відрізняється більш скупим набором вхідних в комплект аксесуарів або скромнішим набором програмного забезпечення (воно теж коштує грошей). Сюди ж можна віднести різницю з встановленою ОС – між умовно-безкоштовними DOS / Linux і, скажімо, зовсім небезкоштовного Windows 8 помітно перевищує 100 $.

По-друге, “бренд” зазвичай відповідальніше ставиться до якості техніки, що поставляється, це і позначається і на кінцевій ціні. Наприклад, використовує більш стійку до стирання фарбу корпусу, якісніші модулі пам’яті, матриці, акумуляторні батареї.

По-третє, сервісна підтримка у різних виробників знаходиться на різному рівні розвитку. “Локальні бренди” і “бренди другого ешелону” в набагато меншій мірі витрачаються на свої сервісні служби. Це і відсутність міжнародної гарантії, і менш оперативні виправлення недоробок і оновлення драйверів, менший набір доступних аксесуарів, відсутність “гарячої підтримки” та багато ін.

По-четверте, як показує практика, “час життя” (мається на увазі доступність покупки запчастин і т.п.) у “брендів” помітно вище, ніж у маловідомих виробників. У останніх найчастіше через 2 роки після закінчення випуску моделі дістати не дуже поширену деталь практично нереально. У “брендів” доступно замовити запчастини до машини мало не десятирічної давності.

По-п’яте, не треба відкидати від уваги той факт, що вартість “бренду” на вторинному ринку завжди трохи вища, ніж вартість аналогічного апарату з менш помітним написом. Це дозволяє за великі гроші продати ноутбук після кількох років його використання, тим самим трохи компенсувати початкову різницю в ціні.

По-шосте, у “брендів” можна часто виявити ті невеликі зручності, дрібниці, “прибамбаси”, які дозволяють не просто працювати з ноутбуком, але і робити це з максимальною зручністю.

Все перераховане можна перевести в грошовий еквіваленті, і, якщо ми це зробимо, то переконаємося, що різниця дрібязкова, або взагалі зникає. Інше питання, чи треба Вам, користувачеві, платити за всі ці додаткові можливості. А на це питання можете відповісти лише Ви самі.

Share this post: