Чому не працює Bluetooth на ноутбуці

не працює блютуз

В даній статті буде описано про Bluetooth і основні його несправності. І так Bluetooth – це технологія бездротового зв’язку, створена у 1998 році. Вона забезпечує передачу даних між компактними пристроями (телефонами, нетбуками, ноутбуками) або між окремими частинами одного пристрою, наприклад, між бездротовою мишею і комп’ютером, або між телефоном і безпровідною гарнітурою. Передача даних здійснюється на радіочастоті 2.4 ГГц і охоплює територію радіусом від 10 до 100 метрів. Перешкоди у вигляді стін, дерев та інші істотно впливають на дальність дії цієї технології.

блютуз

Технологія була розроблена спільними зусиллями компаній Ericsson, Nokia, Intel, Toshiba і IBM. Головною особливість цієї технології є те, що вона використовує діапазон частот (79 робочих частот), між якими перемикаються передавач і приймач зі швидкістю 1600 разів в секунду. У чому плюси такого підходу? А плюси полягають в тому, що при виникненні перешкод на частоті, Bluetooth-пристрій перейде на іншу частоту. Це дозволяє декільком Bluetooth-пристроїв без конфлікту між ними, або Wi-Fi, який використовує ті ж частоти для своєї роботи. Слід ще зауважити, що технологія працює як по протоколу точка-точка (від одного пристрою передається інформація іншому), но і точка-безліч (від пристрою-передавача сигнал може передаватися одночасно декільком пристроям-приймачів), таким чином утворюючи бездротову мережу.

В теперішній час досить багато сучасних ноутбуків комплектуються Bluetooth – модулем. Навіщо ж потрібен цей модуль, якщо є більш швидкий wi-fi з більш високим радіусом дії? Відповідь очевидна – Bluetooth забезпечує більш зручний зв’язок з мобільними пристроями, що знаходяться в безпосередній близькості він нього, при цьому дозволяючи не підключати їх до роз’ємів Вашого ноутбука. Одним рухом можна передати дані на телефон або плеєр, підключити бездротову мишу або гарнітуру, підключиться до Вашого домашнього комп’ютера. І все це при повній відсутності проводів. По суті Bluetooth – це бездротової роз’єм у Вашому ноутбуці, по функціональності можна порівняти з тим же USB.

Збої і неполадки в роботі Bluetooth

Самою незвичайною проблемою чому не працює Bluetooth є відсутність самого модуля. Деякі виробники ноутбуків випускають кілька дуже схожих за характеристиками моделей, що комплектуються однаковою інструкцією, драйверами і коробками. Ось тільки в одній моделі модуль є, а в іншій його може не бути, хоча на коробці і в інструкції він буде згадуватися, а на диску будуть драйвера на блютуз. Тому, перш ніж нести ноутбук по гарантії, подивіться на офіційному сайті виробника,або в інструкції специфікацію саме вашої моделі ноутбука Іноді справа від тачпада є наклейка з логотипом Bluetooth, яка вказує на його наявність. Якщо ж його немає в комплектації, то завжди можна купити зовнішній модуль для слотів USB.

Другою можливою проблемою є проблема з драйверами Bluetooth. Причин може бути декілька:

  • Драйвера поставлені некоректно.
  • Драйвера не підходять для даної моделі ноутбука.
  • Драйвера були видалені або пошкоджені. Це могло статися в результаті перевстановлення операційної системи або в результаті збою під час роботи з пристроєм.

Не зайвим буде видалити всі залишки від старих драйверів, щоб між ними не виникло конфлікту. Драйвера, які підходять для Вашого ноутбука завжди є на диску, що йде в комплекті з ним при покупці, або ж на офіційному сайті виробника.

Третім типом проблем, що виникають з Bluetooth-модулем, є проблеми апаратного рівня. Тобто просто поломка Bluetooth-модуля або механічних перемикачів. Причиною можуть послужити багато чинників – від короткого замикання в ланцюзі живленняі до грубого поводження користувача з перемикачем модуля. В такому випадку з даною несправністю краще звернутися в сервісний центр з ремонту ноутбуків, щоб не погіршити становище

Правильна настройка – запорука роботи Вашого Bluetooth-модуля, тому якщо він у Вас не працює, виконайте наступні дії:

  • Якщо у Вас на корпусі є апаратний перемикач Bluetooth, перевірте, щоб він був включений (on).
  • Поставте драйвера на Bluetooth з диска, що йде в комплекті з ноутбуком, чи скачайте з офіційного сатйу.
  • Подивіться, чи включений Bluetooth в BIOS.
  • Перевірте, комплектується чи ні Ваша модель ноутбука модулем Bluetooth.
  • Можна також подивитися настройки модуля Bluetooth у вікні мережевих підключень Windows.
  • У вікні властивостей Bluetooth потрібно поставити галочки навпроти двох пунктів: дозволяти пристроям Bluetooth підключатися до цього комп’ютера і дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп’ютер (хоча цей пункт не є обов’язковим).

Що робити при несправностях Bluetooth-модуля

Якщо перераховані вище методи не допомогли Вам, або Bluetooth модуль відсутній на вашому ноутбуці ці проблеми вирішуються в сервісному центрі.

Якщо модуль вказано в інструкції і на нього йдуть драйвера на диску, але самого модуля немає – це не проблема. Виробник залишає роз’єм під Bluetooth на материнській платі ноутбука і в сервісному центрі його можна встановити на вашу модель ноутбука.

Також в працівники сервісного центру вам можуть замінити перемикач Bluetooth або замінити несправний модуль. Ні в якому разі не варто розбирати ноутбук самому, це може привести до плачевного результату. Ці роботи повинні проводити досвідчені і кваліфіковані фахівці з сервісного центру. У випадку якщо ви немаєте змоги самостійно принести несправну техніку до нас в сервіс, то в нас є послуга безкоштовний виклик майстра додому чи в офіс.

Якщо проблема носить програмний характер, і у Вас немає можливості встановити оригінальні драйвера на Bluetooth, то і в цій ситуації допоможе кваліфікований фахівець. Самому не варто встановлювати драйвера, викачані з інтернету, це може привести до появи вірусів і шкідливих програм на Вашому ноутбуці.

Видалення / встановлення драйверів і переустановку операційної системи теж краще довірити персоналу сервісного центру. Навчений персонал в короткі терміни зможе провести діагностику ноутбука і з’ясувати причину несправності, щоб згодом зробити якісний ремонт або провести установку і настройку компонентів, необхідних для роботи Bluetooth-модуля.

Вам слід пам’ятати, що самостійний ремонт може пошкодити програмну і апаратну частину Вашого ноутбука. Його ремонт і відновлення Вашої інформації вийдуть на порядок дорожче діагностики і ремонту Bluetooth-модуля.

А ми Вам бажаємо, щоб ваша техніка ніколи не виходила з ладу і якумога довше радувала вас.

Share this post: