Захист бездротових Wi-Fi мереж

Захист бездротових Wi-Fi мереж

Стаття підготовлена фахівцями iGroup Ukraine

Вітаю Вас на сайті нашого сервісного центру. Сьогодні мова піде про захист Wi-Fi мережі.

Не захищена бездротова мережа, може обернутися для Вас як втратою коштів за інтернет-трафік (це в кращому випадку), так і втратою особистої інформації, що зберігається на вашому комп’ютері.Чи користується сусід Вашим інтернетом? А може переглядає Ваші особисті дані? Давайте разом дамо відповідь на ці питання, і розглянемо, як уникнути такої ситуації.

Створення пароля для Wi-Fi мережі

В основному, всі Wi-Fi маршрутизатори продаються з встановленим на них паролем за замовчуванням. Для всіх однакових моделей маршрутизаторів цей пароль однаковий, а це означає, що такий пароль є небезпечним. Потрібно встановити свій власний пароль для мережі, і бажано до його складання віднестись цілком серйозно. Не використовуйте такі паролі як: дні народження, імена, номери телефонів, – будьте більш оригінальними. Хороший пароль для Wi-Fi мережі – це вже хороший захист ваших даних.

Надійність Вашого алгоритму шифрування даних

Багато користувачів Wi-Fi незважаючи на те, що з’явилися більш прогресивні методи шифрування даних, такі як WPA2, все ще ними нехтують, посилаючись на те, що це занадто складно. Наша порада: якщо Ви хочете, щоб Ваші дані не можна було перехопити через Wi-Fi, то користуйтеся сучасними методами шифрування даних. Краще один раз прочитати інструкцію, ніж постійно бачити свою особисту інформацію у відкритому доступі в Інтернеті.

Зміна ID вашої бездротової мережі

ID мережі – SSID (Service Set Identifier), грубо кажучи – це ім’я вашої домашньої мережі. В основному, при установці Wi-Fi, користувачі не змінюють ім’я своєї бездротової мережі, а залишають за замовчуванням. Така помилка не є серйозною уразливістю для мережі тільки в тому випадку, якщо Ви встановили шифрування і пароль. Швидше за все, стандартна назва Wi-Fi-мережі приверне зайву увагу хакерів, які обов’язково перевірять, наскільки мережа зі стандартним ім’ям безпечна.

Фільтрація MAC-адрес пристроїв

У будь-якого пристрою, який працює в бездротовій мережі, є MAC-адреса. Ваш роутер автоматично визначає MAC-адресу кожного підключеного до нього пристрою. Таким чином, знаючи свою адресу, Вам не важко визначити в мережі «чужого». І якщо Вам захочеться щоб пристрій, який без дозволу підключається до Вашої мережі, не мав більше доступ до неї, Вам потрібно буде всього лише додати його MAC-адресу в чорний список. Слід розуміти, що застосування фільтрації MAC-адрес не дає повної впевненості в тому, що мережа є безпечною. Це тільки один з можливих варіантів захисту.

Розташування маршрутизатора

Wi-Fi сигнали не можуть знати, де закінчується Ваша квартира і починається квартира сусіда, який так і чекає випадку покачати-:) за чужий рахунок. Тому, при установці маршрутизатора в квартирі, в першу чергу подбайте про доступність мережі у ваших володіннях. А вже після цього і про сусіда можна подумати. Намагайтеся не ставити маршрутизатор навпроти вікон, так як скло практично не затримує сигнал Wi-Fi.

Тестування мережі

Здавалося б, Ви скористалися всіма заходами безпеки для вашого Wi-Fi з’єднання. Встановили всі паролі, використовуєте методи шифрування, і стежите за підключеними пристроями до мережі разом з брандмауером. Чи безпечна ваша мережа на всі 100%? Наша відповідь – ні! Ми відповімо Вам так тому, що не існує способу захистити мережу на всі 100%. Ваша мета – це максимально мінімізувати можливість злому мережі. Для цього варто протестувати Вашу мережу. Можете використовувати для тестування спеціальні утиліти, або ж запросити фахівця, який вкаже Вам на уразливість і зможе зробити мережу максимально безпечною.

Скільки б варіантів захисту мережі не придумували, методів їх обійти завжди на один більше. Не варто нехтувати нововведеннями і завжди потрібно стежити за оновленнями ПЗ. Особливо, якщо Ви є активним користувачем мережі Інтернет, якщо цінуєте свій час, гроші і дані, що зберігаються на комп’ютері. Якщо Вам є що втрачати, то звертайтеся до фахівців, які точно знають, як захистити вас від нехороших людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.