lampy-pidsvitky

З чого складається матриця ноутбука

Матриця – рідкокристалічний дисплей вашого ноутбука. Одна з найдорожчих і вразливих складових, яку потрібно берегти від несприятливих впливів.
Найчастіше ремонт і заміна матриці ноутбука марок Asus , Acer , Samsung , Lenovo , HP , Toshiba , Dell , LG , Compaq пов’язані з механічними пошкодженнями, так як вона слабко протистоїть ударам і тиску, а тому легко виходить з ладу. Однак, рідко але все ж таки бувають випадки коли матриця виходить з ладу через зношеність.

Матриця ноутбука, в силу своїх конструктивних особливостей, не піддаються ремонту, або ж вартість ремонту виявляється вище вартості нової матриці. Самий надійний і простий вихід з положення – це заміна матриці. У Львові ремонт матриці ноутбука проводять в сервісному центрі СЕРВІС ІТ ПЛЮС. Ми проводимо ремонт таких брендів як: Asus, LG, Acer, Samsung, Lenovo, HP, Toshiba, Dell та інших.

З чого складається матриця (екран ) ноутбука.

Екран ноутбука складається з таких компонентів як:

  • Матриця. Це рідкокристалічний дисплей на якому відображається зображення. Вони бувають різних типів (LCD, LED, IPS), розмірів (вимірюється в дюймах) і співвідношення сторін (16:9, 16:10, 4:3)

mat'rytsya

  • Лампи підсвічування. Лампа являє собою довгу трубку з газом невеликого діаметру (порядку 2мм). Лампа підсвічування випромінює досить сильне світло за рахунок високої напруги (близько 1000 вольт).

lampy-pidsvitky

  • Інвертор. Інвертор – перетворювач напруги. Для світіння лампи підсвічування ноутбука потрібна велика напруга малої сили струму. Інвертор і займається тим, що перетворює 5 вольт в 1000 вольт.

invertor

  • Дешифратор. Дешифратор – невід’ємна частина будь-якого рідкокристалічного екрана ноутбука. Розміщений він безпосередньо всередині матриці. Саме на дешифратор по шлейфу надходять сигнали від відеокарти. Він перетворює їх спеціальним чином і передає на матрицю. Фактично, дешифратор відповідає за те, які пікселі екрану світяться, а які ні.

deshufrator

  • Шлейф матриці. Шлейф-це спеціальний провід, який з’єднує висновки на материнській платі (або ж відеокарту) разом з роз’ємом, що знаходяться на екрані. Шлейф матриці – дуже проблемна деталь ноутбука, через її нескладну конструкцію – це просто прогумований провід, а по краях вставлені штекери.

shlef-matrici

Типи матриць

глянцева                                                                        матова

type-matrica

На глянцеві екрани наносять спеціальне покриття, яке візуально зменшує відстань між сусідніми пікселями, покращує контрастність і яскравість зображення. Мінус таких екранів – в них занадто добре відбиваються предмети, які знаходяться за спиною користувача, що дивиться на монітор: чим сильніше освітлення, тим гірше видно зображення на екрані.

Матові дисплеї, як правило, зустрічаються у відносно старих ноутбуках, але і сьогодні можна купити новий ноутбук з матовим дисплеєм. Предмети в матових дисплеях не відбиваються, при цьому нові матові дисплеї відрізняє прекрасна контрастність. І все ж відстань між пікселями на них помітити легше, ніж на глянцевих.

Основні ознаки несправності матриці ноутбука

  • на екрані тріщини. Якщо екран ноутбука розбитий, тріснув або потік – значить, комп’ютерові нанесені фізичні ушкодження. Вам необхідно звернутися в сервісний центр для заміни матриці.
  • з’явилися «биті» пікселі. Биті пікселі проявляють себе в якості яскравих точок на екрані ноутбука. Вони появляются через вигоряння люмінофора (тобто від “старості” ). Так само можливий заводський брак на новому дисплеї ноутбука.
  • на екрані вертикальні або горизонтальні смуги такі полоси на екрані ноутбука свідчать про поломку самої матриці, дешифратора, шлейфа, які виводять з ладу весь пристрій. Лише заміна матриці зможе повернути ноутбук в нормальний стан.
  • дуже тьмяне зображення ( відсутня підсвітка ). У разі якщо на ноутбуці не працює або не загорається екран, з ладу вийшли контакти матриці або сам пристрій. Якщо на екрані ноутбука немає зображення, або він не горить і не показує, значить, поломка пов’язана з інвертором матриці, або з лампою підсвічування.

Процедуру по заміні матриці потрібно робити тільки в сервісному центрі, щоб не пошкодити матрицю і інші компоненти. У нашому СЦ цю роботу виконують висококваліфіковані фахівці, які знають всі тонкощі і володіють колосальним досвідом у виконанні цього завдання. Наші фахівці можуть виконати заміну матриці на ноутбуки Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo, Samsung, Sony Vaio, MSI, Toshiba, LG і т.д.

Ось, в двох словах написав про склад матриці і її дефекти. А на закінчення хочемо від імені нашого сервісного центру побажати, щоб у вас як найменше виникали несправності вашої комп’ютерної техніки. Однак, якщо у вас виникнуть запитання, то наші фахівці нададуть вам безкоштовну консультацію у вирішені Вашої проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.