дефрагментація диску

Як збільшити продуктивність комп’ютера

Напевно, немає жодного власника ПК, який не хотів би збільшити продуктивність свого комп’ютера, особливо якщо він вже старенький. Хтось хоче вичавити максимум зі свого заліза, комусь не вистачає наявних ресурсів, ну а у когось не вистачає коштів для оновлення та покупки нового ПК. Ця стаття розповість нашим читачам про те, як збільшити продуктивність комп’ютера методом дефрагментації.

А ви знаєте, що таке фрагментований жорсткий диск? Ми поснимо простою і зрозумілою мовою. У вас на жорсткому диску зберігаються тисячі файлів і тисячі видаляються, потім на їх місце записуються нові файли, потім знову видаляються і таким чином з’являються вільні «дірки», тобто фрагменти по всьому жорсткого диску. І коли наступного разу записується новий файл операційна система розпихує його по всімх вільних фрагментам. Так і виходять файли фрагментованими, у всіх і завжди.

Жорсткий диск – це механічний пристрій, і щоб прочитати такий фрагментований файл головка всередині кидається від одного фрагмента до іншого, поки не прочитає весь файл. Саме тому на свіжовстановленому диску система «літає», але потім «раптом щось трапляється» і все починає безбожно гальмувати, а жорсткий диск починає тріщати. Значить саме час робити дефрагментацію, тобто процес зворотньої фрагментації. Дефрагментація диска Windows 7 збирає файли по шматочках і записує в одне місце. Для цього існують спеціальні програми, в тому числі і вбудована в Windows 7, але вона має низку недоліків, зокрема не дефрагментує деякі системні файли і швидкість роботи.

Дефрагментація диска Windows 7 за допомогою Auslogics Disk Defrag

Ця безкоштовна і компактна утиліта вміє швидко дефрагментувати диск, збільшуючи продуктивність вашого ПК, а отже і вашу продуктивність. Основними перевагами перед конкурентами є:

 • Оптимізація розміщення на диску системних файлів Windows 7 для кращої швидкості завантаження
 • Дуже цікава можливість – дефрагментировать один єдиний вибраний файл або папку
 • У режимі простою автоматично дефрагментує потребують цьому диски (поставив і забув)
 • Оптимізація вільного простору
 • Гнучкість у налаштуванні параметрів дефрагментації диска Windows 7
 • Простота інтерфейсу і повідомлень

Ми розглянемо останню версію програми на момент написання статті Auslogics Disk Defrag 3.4.2.5. Основними поліпшеннями є:

 • Покращена стабільність роботи
 • Ще більше збільшена швидкість дефрагментації
 • Пофіксени дрібні помилки

Завантажити безкоштовно програму Auslogics Disk Defrag можна тут http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/#details

Встановлення програми не вимагає ніяких зусиль, слідуємо майстру встановлення і запускаємо утиліту. Можна відразу перейти до пункту Налаштквання -> Налаштування програми -> Алгоритм.

Опції

Поставте тут всі галочки, нижче описано, що  вони означають:

Видаляти тимчасові файли перед дефрагментацією – чистка жорсткого диска всякого мотлоху, від тимчасових файлів, які тільки займають вільне місце. Таких файлів, як правило, велика кількість і вони відчутно гальмують процес дефрагментації диска Windows 7

Пропустити фрагменти більше 10Мб – час зчитування великого фрагмента набагато більше, ніж час щоб цей фрагмент знайти, тому їх дефрагментація вважається недоцільною (займе лише додатковий час, а толку нуль)

Переміщати системні файли в початок диска – переносить системні файли, від яких швидкість роботи залежить найбільш помітно, в початок диска. Справа в тому, що в силу особливостей фізичної будови жорстких дисків, найбільша швидкість зчитування знаходиться на початку диска.

Дефрагментувати в VSS-сумісному режимі – ця опція мінімізує збільшення області зберігання VSS, яке може бути викликане переміщенням файлів і зменшує ризик перезапису старих VSS знімків.

Отже, вибираємо диск для дефрагментацію, наприклад системний який найбільш впливає на продуктивність, і йдемо в меню Дія -> Аналіз обраного.

Аналіз вибраного

Програма складе карту диска і подумає чи потрібна диску дефрагментація. Внизу екрана діагноз Advice – Defragment disks, що означає «порада – дефрагментує обов’язково!». По червоній мапі диска можна і самому прикинути – так, пора. Червоні квадратики – це фрагментовані файли. Тут же повідомляється, що будуть видалені тимчасові файли на суму 657 Мб, непогано.

Auslogics_Disk_Defrag

Приступаємо до дефрагментації диска Windows 7. Тиснемо кнопку Дефрагментація і, відкинувшись на спинку крісла споглядаємо процес перетворення червоних квадратиків в сині – дефрагментовані. Особисто мені спостерігати за цим процесом подобається, особливо з такою швидкістю як у Auslogics Disk Defrag. Не повірите, цей диск програма закінчила за 5 хвилин!

карта диску після дефрагментації
Корисно знати:

 • Дуже часта і тим більше повна дефрагментація збільшує знос жорсткого диска. Не робіть дефрагментацію просто так.
 • Під час дефрагментації не чіпайте комп’ютер. Цим ви набагато збільшите час виконання дефрагментації диска Windows 7, та й така некомфортна робота не принесе задоволення. Займіться іншими справами. Якщо ж попрацювати треба, то хоча б зменшіть пріоритет програми в меню Налаштування -> Пріоритет -> Низький пріоритет
 • Для оптимальної роботи програми рекомендується мати вільне місце на диску від 10% його обсягу

Якщо дефрагментація не допомагає і система все одно гальмує, то пора задуматися про вибір нового жорсткого диска.

Планування дефрагментації під час вашої відсутності

Якщо ваш комп’ютер часто включений під час вашої відсутності, то є сенс не запускати дефрагментацію вручну, а запланувати її. Для цього йдемо в меню Налаштування -> Планувальник.

Ставимо галочку дефрагментувати автоматично і вибираємо відповідні умови, коли буде запускатися дефрагментація:

 • При простої комп’ютера (вибираємо час простою)
 • Кожен день (вибираємо час для початку щоденної перевірки)
 • Щотижня (вибираємо день тижня і час запуску процесу)
 • Кожен місяць (відповідно ставимо день місяця і час запуску) – рекомендую

планувальник дефрагментації

При використанні ноутбука дефрагментація не проводитиметься при живленні від батареї.

Врахуйте, що для роботи планувальника програма повинна бути запущена. Для цього перевірте галочки як на картинці в меню Налаштування -> Налаштування програми -> Загальні

Загальні налаштування Auslogics_Disk_Defrag

Ми розглянули дуже цікаву програму для дефрагментації жорсткого диска, використовуйте її, не відкладайте на потім, не терпіть гальма в системі. Це не єдиний спосіб підвищити комфортність роботи, почитайте як оптимізувати систему в Windows 7 і як збільшити швидкодію комп’ютера. Якщо у вас SSD накопичувач, то дефрагментація не потрібна, але корисним буде оптимізувати Windows 7 під SSD. Якщо у вас є якісь побажання або зауваження черкніть пару рядків у коментарях.

Якщо ж Ви перепробували все і нічого не виходить принісши до нас працівники сервісного центру завжди допоможуть у вирішенні проблеми. Навіть, якщо техніка ремонту не підлягає, недоцільно вкладувати в неї кошти, купили інший ноутбук почитавши “Що потрібно знати при виборі ноутбука” чи з будь-якої іншої причини Ви не хочете ремонтувати, то ми можемо запропонувати викуп ноутбуків,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.