встановлення Windows

Як встановити Windows 7

Вітаємо! Не секрет, що одним з основних джерел доходу комп’ютерних сервісів і «комп’ютерщиків» є горезвісне перевстановлення системи. Прочитавши дану статтю ви зможете пристойно заощадити на цьому, просто зробивши все так само як тут написано.
Ви зможете самостійно встановити або перевстановити Windows 7 на своєму комп’ютері, ноутбуці або нетбуці. Ми постараємся максимально доступно пояснити кожен крок і надати декілька варіантів розвитку подій.
І так “Як встановити Windows 7?”. Насправді все досить просто, але для наочності ми розділили процес на кілька пунктів, причому не всі кроки обов’язкові для кожного. При цьому, пункти можна проходити декількома способами, дивлячись що більше підходить саме вам. Всі способи йдуть в порядку переваги, з нашої точки зору. Тобто, якщо перший спосіб спрацював, то на інші не витрачаємо свій час. І так все, що слід зробити по порядку:

 • Пошук Windows 7 в інтернеті
 • Завантаження образу Windows на комп’ютер
 • Запис образу на DVD-диск (якщо установка з диска)
 • Запис образу на флешку (якщо установка з флешки)
 • Завантаження комп’ютера з інсталяційного диска або флешки
 • Установка Windows 7 на комп’ютер
 • Активація Windows
 • Встановлення драйверів

Якщо коротко, то весь процес виглядає так: спочатку скачується образ Windows 7 з інтернету (образ – це копія справжнього диска Windows 7) і записується на ваш DVD-диск або флешку. Можна взяти вже готовий диск, в друзів, купити чи будь-якому іншому місці. Тут і далі під флешкою розуміється також карта пам’яті або зовнішній жорсткий диск.
Потім виставляється завантаження комп’ютера з DVD-диска або з флешки і починається процес встановлення, який схожий на встановлення однієї великої програми. В кінці ще потрібно встановити драйвера пристроїв (якщо потрібно).
Якщо у вас вже є інсталяційний диск з Windows 7, то відразу переходите до пункту 6.
Якщо ви купили новий HDD або SSD-диск, то можна просто перенести стару систему на новий диск.

Пошук Windows 7 в інтернеті

Ми відразу повині попередити, що використання не ліцензійної Windows незаконно, але, тим не менш, вдома мало хто використовує ліцензійну версію.
Якщо у вас оперативної пам’яті від 4 Гб і більше, то завантажуйте x64-версію Windows 7, в іншому випадку беріть x86 версію. Більш детально читайте в статті про те як дізнатися розрядність своєї Windows. Із редакцій радимо вибирати «Windows 7 Максимальна» ( «Windows 7 Ultimate»), але не нижче ніж «Windows 7 Домашня Розширена». Також радимо скачувати тільки оригінальні образи, а не різні збірки, хоча і серед них є досить не погані варіанти.
Ось вам парочка сайтів, де можна знайти щось хороше:

Завантаження образу Windows 7 на комп’ютер

Завантажувати Windows 7 ми будемо з торрентів. Офіційний сайт uTorrent
На деяких сайтах можуть пропонувати завантажити Windows з файлообмінників, наприклад з letitbit, depositfiles, vipfiles та інших. Це не має сенсу, тому що без Gold-доступу з файлообмінників скачиватися буде дуже довго. Також не ведіться на платне скачування «на високій швидкості».

Запис образу на DVD-диск (якщо встановлення з диску)

Просто переписати скачавши файл з розширенням «.iso» на диск або на флешку не можна, для цього нам знадобиться спеціальна програма. Для запису образу на диск вам знадобиться чистий DVD-R або перезаписуваний диск DVD-RW. Диски CD-R/RW не підійдуть, тому що на них мало місця. Записати образ на диск можна як мінімум трьома способами:

Перший спосіб за допомогою безкоштовної програми Ashampoo Burning Studio 6 Free. Завантажити програму Ashampoo Burning Studio 6 Free.
Другий спосіб, за допомогою програми UltraISO. Завантажити програму UltraISO (пробна версія з офіційного сайту)
Третій спосіб, за допомогою програми Nero Burning ROM (рекомендую цей спосіб, якщо програма вже встановлена). Завантажити Nero Burning Rom (пробна версія з офіційного сайту)

Запис образу на флешку (якщо установка з флешки)

Для запису інсталяційного образу на флешку знадобиться флешка об’ємом від 4 Гб.
Врахуйте, що під час запису образу всі дані на флеш-накопичувачі будуть знищені!
Попереджаю, що Мультизавантажувальні образи (кілька версій Windows в одному образі) швидше за все не стануть завантажуватися з флешки. Записуйте такі образи на DVD-диск.
Завантажити програму UltraISO (пробна версія з офіційного сайту)
Другий спосіб, за допомогою програми USB Download Tool від Microsoft. Працює ТІЛЬКИ ДЛЯ ОРИГІНАЛЬНИХ ОБРАЗІВ! (Не оригінальні образи запишуться, але завантажуватися не будуть). Завантажити програму USB Download Tool
Рекомендуємо записувати образ програмою UltraISO, інакше, ймовірно, доведеться підготувати накопичувач спеціальним форматуванням. При використанні зовнішнього жорсткого диска, замість флешки, спеціальне форматування не потрібно!
Перший посіб за допомогою якого можна змонтувати зовнішній USB диск – програма HP Format Tool
Другий спосіб – підготувати флешку за допомогою програми RMPrepUSB
Сторінка скачування програми RMPrepUSB

Завантаження комп’ютера з інсталяційного диска або флешки

Щоб завантажитися з новоствореного завантажувального DVD-диска або з флешки треба «пояснити» комп’ютеру що йому потрібно завантажуватися саме з нього / неї, а не з жорсткого диска.
Можливо, що ваш комп’ютер так і буде завантажуватися з записаного пристрою, перевірте це. Тобто вставте диск або флешку і перезавантажте комп’ютер. Якщо він почав від туди завантажуватися, то переходьте до наступного пункту “Встановлення Windows на комп’ютер”.
Для кращого розуміння давайте ми пояснемо як завантажується комп’ютер чи ноутбук. Загалом, коли комп’ютер включається він дивиться на свої настройки в так званому Біосі – програма, яка керує включенням і первинним налаштуванням. У Біосі записано з якого пристрою йому завантажуватися: з жорсткого диска, CD/DVD-ROM, флешки і т.д. Ось нам треба виставити, щоб комп’ютер завантажувався з інсталяційного DVD-диска або з флешки.
Є багато різновидів комп’ютерів, але у всіх виставляється це приблизно однаково. Основних різновидів інтерфейсів Bios три: Award BIOS (Award-Phoenix BIOS), AMI BIOS і UEFI.
Біоси Award в основному бувають з синенькими віконцями, AMI з сіро-блакитними, а UEFI з гарним графічним інтерфейсом (та й не биос це зовсім, але по інерції його так називають, але не суть важливо).
Для того щоб зайти в БІОС, потрібно натиснути одну кнопку при старті комп’ютера. ВИНИКАЄ ПИТАННЯ ЯКУ КНОПКУ? Зверніть увагу, що як тільки комп’ютер включається, на чорному тлі виводиться якась інформація і внизу пропонується натиснути одну або кілька клавіш. Одна з них – це вхід в BIOS.
Для Біосів Award це, як правило, клавіша Delete (Del), а для AMI – клавіша F2 або F10. Внизу екрана буде написано щось типу цього «Press Del to enter Setup». Setup – це те ж саме що і БІОС.
Натискати треба швидко і кілька разів (на всякий випадок), інакше комп’ютер продовжить завантажуватися далі. Якщо не встигли, то просто перезавантажте його знову за допомогою кнопки «Reset» на системному блоці або за допомогою комбінації клавіш «Ctrl + Alt + Del».
Якщо при включенні комп’ютера на весь екран стоїть заставка, а за нею нічого не видно, то спробуйте натиснути клавішу «ESC» щоб приховати заставку і прочитати інформацію з екрану як увійти в БІОС. Також, яку кнопку натискати можна знайти в керівництві до материнської плати комп’ютера чи ноутбука.
У всіх сучасних комп’ютерах можна завантажитися з потрібного завантажувального пристрою без зміни налаштувань БІОСа. Для цього потрібно уважно дивитися які кнопки пропонується натиснути при старті системи. Там може бути запропоновано викликати меню завантаження (Boot Menu). Тоді буде написано, наприклад «Press F9 for Boot Menu».
Кнопка виклику завантажувального меню може бути різною. Для Біосил Award зазвичай «F9», а для AMI може бути «F12».
Якщо у вас комп’ютер з UEFI, то при попаданні в БІОС ви побачите таку картину:

Екран UEFI
У нижній частині екрана є розділ «Boot Priority», де можна за допомогою мишки виставити потрібний порядок завантаження.

Також можна натиснути в правому верхньому куті кнопку «Exit / Advanced mode» та вибрати у вікні «Advanced mode» (розширений режим). Далі перейти на вкладку «Boot» і в розділі «Boot Option Priorities» в полі «Boot Option # 1» встановити завантажувальним пристроєм за замовчуванням флешку, DVD-ROM, жорсткий диск або інше доступний пристрій.

boot_menu

Якщо комп або ноутбук не хоче завантажуватися з вашого образу, то на вкладці «Startup» поставте значення «UEFI / Legacy Boot» в положення «Legacy Only»

UEFI

Власники комп’ютерів Hewlett-Packard ймовірно виявлять таку картину в Біосі:

Біос ХП

Виберіть потрібний пристрій, натисніть «Enter», потім пересуньте його на самий верх і ще раз натисніть «Enter». Збережіть налаштування в меню «File -> Save and Exit».

Встановлення Windows 7 на комп’ютер

Після завантаження з інсталяційного диску або флешки починається безпосередньо встановлення.
Встановлення від перевстановлення майже нічим не відрізняється. Тільки якщо Windows встановлюється на новий комп’ютер, то під час процесу потрібно створити розділи на жорсткому диску на «нерозміченій області», а при перевстановленні просто відформатувати вже існуючий системний розділ, попередньо скопіювавши з нього важливі дані в інше місце (якщо такі є).

Активація Windows 7

Після всановлення Windows треба її активувати, (якщо вона не активована) інакше система пропрацює лише 30 днів. Власники ліцензійної версії проводять активацію за допомогою вбудованого майстра (по інтернету або по телефону). Неліцензійні версії Windows 7 активуються за допомогою спеціальних програм. Попереджаємо, що це не законно, і можливо тільки в ознайомлювальних цілях. Рекомендуємо купувати ліцензійну версію Windows 7 і не мати проблем з активацією.
Ми показуємо самий універсальний спосіб активації за допомогою програми RemoveWAT. По можливості активуйте дотримуючись інструкції, яка додається на сторінці скачування. Також майте на увазі, що незаконна активація не гарантує стабільну роботу системи.
Програма RemoveWAT шукається і викачується з інтернету самостійно.

Встановлення драйверів

Після завершеня інсталяції Windows необхідно встановити драйвера. Без них комп’ютер не буде працювати в повну силу, а в деяких випадках і взагалі підторможувати. Щоб перевірити, чи потрібно вам драйвера, відкрийте «Диспетчер пристроїв». Для цього на клавіатурі натисніть комбінацію кнопок «Win + Pause» і у вікні, зліва виберіть «Диспетчер пристроїв».

диспетчер пристроїв

Натиснувши кнопку “Диспетчер устройств” з’явиться вікно в якому не повинно бути знаків оклику, а повинна бути приблизно така картина.

встановленні драйвера

Якщо ж у вікні диспетчера пристроїв  є знаки оклику та запитання, то це означає, що вам всетаки доведеться встановити драйвера.

як встановити драйвера

Добре, якщо у вас є диски з драйверами, які поставлялися разом з комп’ютером. Тоді вставте їх по одному і встановіть драйвера з меню автозапуску кожного диска. Якщо ж дисків немає, то просто скористайтеся однією зі спеціальних програм, або ж зайдіть на офіційний сайт і там можна буде скачати потрібні вам драйвера.
Ще одне зауваження: якщо після встановлення Windows 7 у вас всі драйвера виявилися встановленими (за відомостями Диспетчера пристроїв), то все одно рекомендуємо скачати і встановити окремо драйвера для вашої відеокарти, особливо якщо ви геймер.
Сайт AMD (ATI)
Сайт NVidia

Висновок

Після встановлення Windows 7 можна приступати до встановлення ваших звичних програм. Новачкам радимо спочатку ознайомитися які програми потрібні для комп’ютера. Якщо щось не зрозуміло, то запитуйте в коментарях – будемо раді відповісти. Також пишіть коментарі нам дуже важлива Ваша думка!

2 thoughts on “Як встановити Windows 7

 1. Іра

  Доброго дня! При встановленні Windows 7 вибиває синій екран, що це може бути і як це виправити? Навперед дякую за відповідь.

  Reply
  1. Андрій Євчук

   Доброго дня! Потрібно взнати на якому саме етапі вибиває синій екран і який код. Напишіть більш детально про несправність, або ж принесіть до нас в сервіс ми проведемо безкоштовну діагностику і дамо вам відповідь. Дякуємо за поставлене запитання.

   Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.