Як продовжити працездатність нотбука?

В наш час дуже складно уявити життя без ноутбука. Вони настільки увійшли в наше життя, що вже давно не здаються чимось незвичайним. І навіть ті хто стверджував, що з часом планшети витіснять ноутбуки сильно помилилися. Люди все одно користуються ноутбуками більше ніж планшетами. Але мало хто замислюється про те, що необхідно зробити, щоб ноутбук працював добре і довго. Сьогодні ми розповімо, що необхідно робити для того, щоб максимально продовжити життя вашого ноутбука.

Теорія

Незалежно від того які характеристики у вашого ноутбука і його достоїнств ми можемо виділити декілька мінусів, які об’єднують всі ноутбуки:

  • коротший період забруднення (пил і т.д.);
  • можливість перегріву;
  • велика схильність механічного впливу;
  • велика схильність до впливу рідин;

У зв’язку з тим, що система охолодження має компактні розміри вона частіше і швидше «забивається» пилом, що призводить до перегріву компонентів ноутбука. Перегріву також сприяє наявність механічного жорсткого диска. Як підсумок ноутбук може дуже сильно нагріватися (це тепло ви прекрасно відчуваєте при роботі), що в свою чергу може викликати «гальмування, тормозіння» ноутбука і, як підсумок, вихід компонентів ноутбука з ладу (і тоді людина задумується яким чином провести ремонт ноутбуків). Найстрашніше в цьому те, що першим зазвичай страждає жорсткий диск, який містить всю інформацію. Адже він має магнітний тип запису, а як вам відомо з шкільного курсу фізики тепло згубно впливає на магнітний запис.

Небезпеки неправильного використання ноутбука.

Ноутбук – переносний пристрій, а при його переміщенні шанс його вдарити, впустити сам ноутбук або впустити щось на нього дуже великий. До того-ж при різкому переміщенні у включеному стані страждає знову жорсткий диск! Виробники оснащують сучасні жорсткі диски датчиками G-Sensor Shock Count (Mechanical Shock), значення яких містять кількість критичних прискорень, зафіксованих електронікою диска, яких зазнав накопичувач і які перевищували допустимі норми. Зазвичай це відбувається при ударах, падіннях і т. д. Якщо страждає жорсткий диск – ви починаєте втрачати свої улюблені файли, а відновлення їх коштує дуже дорого. Нам досить часто приносять в ремонт ноутбуки з таким типом ушкодження жорстких дисків, і досить часто дані вже неможливо відновити, так що будьте обережні у поводженні з ноутбуком.

Не секрет, що дуже багато людей люблять поїсти чи попити, а заодно посидіти в інтернеті за своїм ноутбуком. Через це часто буває пролита якась рідина або перекинути їжа (чого ми тільки в своїй практиці не зустрічали). Якщо від їжі «відремонтувати» ноутбук можливо, то рідини можуть «вбити» ваш ноутбук назавжди. І ніякий сервіс з ремонту ноутбуків вам не допоможе в ремонті ноутбука. І навіть якщо вам здається, що ви їсте / п’єте дуже акуратно, то на якийсь 100551-й раз є шанс пролити рідину.  У майже всіх рідин є незаперечні мінуси: вони проникають всюди та ще й до того вони електропровідні. При попаданні на плати ноутбуків рідина викликає коротке замикання, що в свою чергу виводить з ладу материнські плати ноутбуків чи інші його компоненти. І навіть якщо ви встигли відключити живлення ноутбука і витягнули батарею (що рідко хто робить), то сіль, яка міститься у воді може «вбити» доріжки на платі значно пізніше з моменту залиття.

Стежимо за електрикою.

Що ж стосується електрики, то досить великою проблемою є блоки живлення. Досить часто ми зустрічали картину, коли у користувача блок живлення складається з ізоляційної стрічки або скотча, або і зовсім використовується не рідний (зачасту універсальний). Все б нічого, але «скручування» проводів блоку живлення мають властивість нагріватися і можуть викликати коротке замикання, що може пошкодити інші елементи ноутбука і тим самим зробити ремонт ноутбука неможливим, а якщо й можливим то частенько недешевим. До таких же наслідків може привести використання не рідного блоку живлення з невідповідними характеристиками.

Для того, щоб запобігти забрудненню і перегріву вашого ноутбука необхідно: працювати на гладких і твердих поверхнях, не перекривати доступ повітря до системи охолодження, не працювати в сильно запилених приміщеннях, робити своєчасну діагностику і чистку (краще довірити професіоналам) не рідше ніж раз на півроку. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то ви виключите із списку несправностей перегріви, гальмування і вихід вашого ноутбука з ладу по вищеописаним причин. Також варто звернути увагу на дисплей. Матриця захищена тонкою плівкою, яку НІ В ЯКОМУ РАЗІ не можна протирати спиртовмістимими рідинами. В іншому випадку ви можете стерти захисне покриття і отримати ефект «відблиску».

Ми використовуємо самі і рекомендуємо вам ВИКЛЮЧНО дистильовану або кип’ячену воду і серветку з мікрофібри. Такий комплект дозволяє видалити 99% забруднень з дисплея. У вкрай рідкісних випадках (сліди комах, варення і пиво) вдаємося до допомоги медично чистого ізопропілового спирту. Він не є розчинником і не псує пластикові та гумові поверхні, але будьте дуже обережні! При попаданні в ваші легені він викликає опіки.

Практичні поради.

Коли ноутбук включений, але є необхідність його перенесення в інше місце робіть це якомога «плавніше» і без різких рухів. Намагайтеся його не вдаряти і не упускати, особливо коли він включений. Це скоротить до мінімуму можливість пошкодження механічного жорсткого диска (SSD не береться до уваги, там немає механіки) і збереже ваші дані, які записані на ньому. Ще радимо звернути увагу на те, як ви відкриваєте кришку ноутбука. Намагайтеся брати її по середині і відкривати не різко. Таким чином ви не зламаєте петлі верхньої кришки ноутбука і не зможете пошкодити шлейф дисплея і Wi-Fi антену.

Як б ви не захищалися від впливу рідин, але вони можуть потрапити на ваш ноутбук, а також потрапити всередину нього. Що потрібно робити при попаданні рідин на ноутбук:

  • Якомога швидше відключіть ваш ноутбук від електроживлення і ОБОВ’ЯЗКОВО вийміть батарею;
  • Візьміть сухі паперові серветки або рушник і максимально видаліть рідину з поверхні;
  • Якщо обсяг рідини великий, то поставте свій ноутбук системою охолодження вниз, щоб рідина витікала з нього;
  • По можливості від’єднайте клавіатуру (часто рідина міститься саме в ній);
  • Якомога швидше зверніться в сервісний центр (у Львові можна звернутися до нас, в “Сервіс ІТ плюс“) щоб скоріше почати видалення слідів рідини.

Всі ці маніпуляції зможуть врятувати ваш ноутбук від загибелі, або дорогого ремонту.

Розвіюємо міфи.

Що стосується електроживлення, то спочатку ми хочемо розвінчати древній міф про те, що при роботі від електромережі необхідно відключати батарею ноутбука, щоб вона не зіпсувалася. Це абсолютно безглуздо. Давним давно датчик зарядки батареї міститься в ній, а також там є свій «чіп пам’яті», який управляє всіма параметрами батареї. Наприклад один з наших ноутбуків протягом 4-х років постійно працює то від батареї, то від мережі. Знос батареї становить всього 5% за цей час. Просто ми намагаємося працювати від батареї до повної її розрядки, а потім підключаємо блок живлення, щоб повністю зарядити. Якщо ж ви постійно використовуєте ноутбук з живленням від розетки, то встановіть в налаштуваннях електроживлення «Економний» режим. Він дозволить заряджати вашу батарею до 75%, щоб максимально продовжити її життя. Намагайтеся використовувати тільки рідні зарядні пристрої, мінімізувати роботу в автомобілі, особливо через дешеві китайські перехідники.”

Любіть свою техніку і вона відповість вам взаємністю. Якщо у вас є питання або пропозиції – пишіть в коментарях, або ж телефонуйте за номерами тел. вказаними в контактах.

Ми вам бажаємо, щоб ваша техніка як умога довше працювала без поломок!

Share this post: