Як правильно заряджати батарею ноутбука

Як правильно заряджати батарею ноутбука?

І так, дорогі читачі, сьогодні ми Вам розкажемо як правильно заряджати батарею ноутбука. Ви запитаєте чому саме про це? Сьогодні до нашого сервісного центру прийшов клієнт забирати техніку з ремонту і забираючи сказав, що в нього дуже мало тримає батарея ноутбука, хоча вона мало часу була у користуванні. Ось та причина чому ми сьогодні вирішили написати саме цю статтю.

Часто кажуть, що якщо враховувати статистику надійності ноутбуків і купляти найкращий, то батарея служитиме доше. Так от це не правда! Також існують різні думки, що до того як правильно заряджати батарею в ноутбуці, щоб експлуатаційний термін був якомога довшим. Дехто вважє, що необхідно повністю розряджати акумулятор, перед тим як його заряджати, а інші впевнені, що заряд потрібно підтримувати в діапазоні від 30 до 80 відсотків.

У більшості сучасних ноутбуків , як і в іншої побутової техніки , сьогодні використовуються Li-ion акумулятори. Раніше при роботі з ними можна було зіткнутися з самими різними проблемами, як від вздуття так аж до вибухового ефекту. Проте технології не стоять на місці , і Li-ion батареї останнього покоління володіють усіма необхідними звичайному користувачеві характеристиками.

Як довго можна заряджати батарею ноутбука?

Як правильно заряджати батарею ноутбука?Сьогоднішні акумуляторні пристрої набагато хитріші, ніж можна уявити. Крім літієвих елементів , що накопичують енергію , акумулятор містить контролер, який, по суті, керує зарядом. Заряджати батарею ноутбука можна як завгодно довго – контролер повністю управляє процесом , і при достатньому рівні заряду попросту переключиться в інший режим роботи, зокрема від мережі. З цієї ж причини заряджати батарею можна при будь-якому рівні заряду і при 80 %, і при 25%. Li-ion елементи позбавлені «Ефекту пам’яті», тому на їх довговічності не позначається рівень заряду. Якщо довго заряджати батарею ноутбука, з нею нічого поганого не буде.

Скільки разів можна заряджати батарею ноутбука?

За названої вище причини так само як завгодно багато. Причому керуючі пристрої мають свої нюанси роботи – наприклад, вони не дадуть батареї розрядиться на всі 100 %, а залишать 5-10 %, щоб продовжити термін служби.

Як зберегти батарею ноутбука на тривалий час?

Якщо ви не плануєте користуватися ноутбуком тиждень і більше , тоді рекомендується довести рівень заряду батареї до 50-70 % і зняти її. Зберігати лептоп і акумулятор слід окремо.

Чи потрібно діставати батарею з ноутбука при роботі від мережі?

Відповісти на це питання «Так» можна тільки в тому випадку, якщо ноутбук тижнями живиться від мережі. Коли періодично він працює автономно, знімати батарею немає сенсу.

Які недоліки є у літій-іонних (Li- ion ) акумуляторів?

Батарея втрачає свої властивості, перебуваючи довгий час у розрядженому стані. З цієї причини рекомендується стежити, щоб рівень заряду не опускався до низьких значень. Так само акумулятори даного типу погано переносять екстремальні для них температури: вище +50 і нижче -20. Втім, навряд чи розсудлива людина буде експлуатувати ноутбук в таких умовах, однак не слід залишати акумулятор біля батареї опалення або різних обігрівачів.

Також слід зазначити, те що багато виробників рекомендують використовувати калібрування батареї у випадку, якщо ви часто користуєтеся ноутбуком. Дана процедура здатна виправити багато помилок, які можуть виникнути між контролером зарядки і самою батареєю.

Ось і все, коротенько розказали вам як правильно заряджати батарею ноутбука. І якщо дотримуватися цих нескладних правил експлуатації акумулятора, то це забезпечить вам тривалий термін роботи вашого ноутбука протягом декількох років.

10 thoughts on “Як правильно заряджати батарею ноутбука?

 1. Віктор

  що буде якщо заряджати ноудбук 19 вольтами якщо потрібно 20 в !

  Reply
 2. comandry

  Нічого окрім того, що буде грітися зарядка і довше заряджатися батарея

  Reply
 3. Андрій Євчук

  Так, можна користуватися ноутбуком під час зарядки.

  Reply
 4. Саша

  Привіт підкажіть мені в мене asus x553m йому 1 рік і 5 місяці і я замічаю шо батерея починає бестріше розряджатись батерея не знімається вона внутрішня . підкажіт як її правильно заряджати і як її довше зберегти в робочому стані …дуже дякую напишіт на почту olsinik.sasha@mail.ru ДЯКУЮ

  Reply
  1. Андрій Євчук

   Доброго дня! Ноутбук повинен працювати як від батареї так і від зарядного пристрою (досить часто люди користуються ноутбуком лише від мережі) це самий оптимальний спосіб, щоб батарея працювала подовше.

   Reply
 5. Діма

  доброго дня..в мене ноутуку вже років з 4-5..батарея тримає з 3 години..я користуюсь ним дома..він в мене на зарядці стоїть приблизно від 17:00 до 00:00..у вихідні дні то завжди на зарядці..як краще? батарею вийняти і хай стоїть чи смислу її виймати вже нема?

  Reply
 6. Олесь Курочкін

  Вітаю! Мені необхідно залишити ноутбук без користування більше ніж на тиждень і його заряд під час останнього користування знизився до 50%. Чи не шкодить це його подальшій роботі? Можливо краще його розрядити чи, навпаки, дозарядити до якогось рівня?

  Reply
 7. Андрій

  Доброго дня! Чи можна користуватися ноутбуком без батареї ? чи це шкодить ноутбуку?

  Reply
  1. comandry

   Доброго дня! Так можна користуватися ноутбуком без батареї. На роботу ноутбука це ніяк не впливає.

   Reply
 8. Альона

  Доброго дня! Купили ноутбук асус тиждень назад, поставили 10 вінд. Почав працювати лише від зарядки. Вимикається сам якщо без зарядного. В чому причина?

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.