Встановлення Windows 8 з флешки

Встановлення Windows 8 з флешки або карти пам’яті

Як ви вже здогадалися, в даній статті піде мова про те, як встановити Windows 8 з флешки або карти пам’яті. Цей спосіб встановлення операційної системи добре підходить для ноутбуків, нетбуків та інших пристроїв, де відсутній або пошкоджений DVD-привід. Установка системи з флешки також доречна у випадках, коли під рукою немає DVD-диска, але зате є флешка або карта пам’яті об’ємом в 4 і більше гігабайт.
Процес інсталяції WIndows 8 можна умовно розбити на кілька етапів:

  • Підготовка системи;
  • Створення загрузочної флешки з дистрибутивом Windows 8;
  • Включення в BIOS завантаження з флешки;
  • Безпосередньо установка Windows 8;
  • Установка драйверів і утиліт.

Приступимо до підготовки системи .

Підготовка системи до встановлення Windows 8.

Для інсталяції Windows 8 з флешки нам знадобляться:

  • Дистрибутив Windows 8 у вигляді ISO-образу. Версія для тестування доступна тут: посилання;
  • Флешка або карта пам’яті об’ємом 4 і більше гігабайт. Рекомендується використовувати флешку. Не всі ноутбуки дозволяють завантажитися з картрідера зі вставленою картою пам’яті;
  • Набір утиліт : завантажити / скачати.

У процесі встановлення нової операційної системи на жорсткий диск форматуватиметься системний розділ. Це означає, що вся інформація, яка у вас була на диску C:\ буде видалена. Щоб уникнути втрати важливої ​​інформації, потрібно її скопіювати на інший розділ жорсткого диска, на звичайні диски, на зовнішні накопичувачі або на інші комп’ютери.
Флешка, на яку будете записувати дистрибутив Windows 8, також відформатується. Уся інформація буде видалена. Важливу інформацію з USB-накопичувача потрібно скопіювати.
Рекомендується також попередньо завантажити драйвера для вашого ноутбука або комп’ютера.
Ще один маленький нюанс. Щоб потім мати можливість повернутися до попередньої системи з усіма встановленими драйверами, програмами та налаштуваннями, ознайомтеся з керівництвом: Автоматичне відновлення Windows на ноутбуці за допомогою Acronis True Image.
З підготовкою до встановлення Windows 8 закінчили. Тепер можна переходити до створення завантажувальної флешки з Windows 8.

Підготовка флешки для встановлення Windows 8.

Тепер потрібно якось перенести файли Windows 8 на флешку. Якщо просто їх скопіювати, то нічого не вийде, з флешки неможливо буде завантажитися, флешка НЕ буде завантажувальної.
Існує кілька способів створити завантажувальну флешку з Windows 8. Процедура насправді сильно нагадує підготовку флешки з Windows 7, яка показана в посібниках: Як встановити Windows 7 з флешки за допомогою WinToFlash і Установка Windows 7 з флешки.
Розглянемо спочатку найпростіший спосіб.

Підготовка флешки за допомогою Windows 7 USB/DVD Download Tool

Спочатку розпаковуємо архів з утилітами, який ви завантажили по посиланнях вище. Встановлюємо і запускаємо утиліту Windows 7 USB/DVD Download Tool. Вона знаходиться у відповідній папці в архіві. Головне вікно утиліти досить просте. Натискаєте на кнопку Browse і вказуєте де ви зберегли iso-образ з Windows 8 :Windows_8Після того як вибрали потрібний образ, клацаєте по кнопці Next:Windows_8Повинно з’явитися вікно, де вас просять вибрати на який носій записувати Windows 8. Вставляєте флешку і натискаєте на USB device:Windows_8У віконці вибираєте вашу флешку і натискаєте на Begin copying для запуску процесу підготовки:Windows_8Підтверджуємо очищення флешки:Windows_8Windows_8Після цього має початися процес копіювання файлів на флешку:Windows_8Через пару хвилин процес буде завершений:Windows_8

USB-накопичувач з дистрибутивом Windows 8 готова. Якщо у вас не вийшло створити таким способом флешку або Windows не хоче з неї встановлюватися, то можна спробувати інші способи. Про них написано нижче.

Підготовка за допомогою утиліти WinToFlash

Дану утиліту ви можете знайти в папці WinToFlash в архіві за посиланнями вище (скачати / завантажити). Запускаємо її:Windows_8Натискаємо Далі і погоджуємося з ліцензійною угодою:Windows_8Потім ще два рази Далі:Windows_8Windows_8Перед тим як приступати до самої підготовки флешки, потрібно витягти з iso-образу настановні файли в папку на вінчестері. Для цього зручно використовувати утиліту 7-Zip. Її ви можете знайти в архіві за посиланнями вище. Запускаємо її, знаходимо у файловому менеджері ваш ISO-образ і розпаковуємо його в папку D: \ Win \, наприклад:Windows_8Windows_8У результаті в папці D: \ Win \ повинні бути приблизно такі файли і файли:Windows_8По закінченню розпакування вставляємо флешку і повертаємося до вікна WinToFlash. Натискаємо на кнопку із зеленою галочкою:Windows_8Натискаємо Далі:Windows_8Повинно з’явиться приблизно таке вікно:Windows_8У верхньому віконці вказуємо папку з файлами інсталяції Windows 8 (у нашому випадку це D: \ Win \), а в нижньому віконці вказуєте вашу флешку, з якою збираєтеся встановлювати систему. Після цього натискаєте Далі і приймаєте ліцензійну угоду:Windows_8Після прийняття угоди з’явиться попередження про те, що вся інформація з флешки буде видалена:Windows_8Погоджуємося з ним. Має розпочатися процес підготовки флешки:Windows_8Він займає кілька хвилин. Наприкінці з’явиться відповідне вікно:Windows_8Закриваємо його і саму утиліту:Windows_8

Підготовка флешки завершена. Якщо раптом і з цим способом виникнуть проблеми, то можна спробувати ще один спосіб.

Підготовка завантажувальної флешки з допомогою утиліти UltraISO

Встановлюємо і запускаємо цю утиліту. Її ви можете знайти в папці UltraISO в архіві за посиланнями на початку статті. Дану утиліту рекомендується запускати від імені Адміністратора:Windows_8При запуску вибираємо Пробний період:Windows_8У меню Файл вибираємо пункт Відкрити:Windows_8Вказуєте шлях до збереженого ISO-образу з Windows 8:Windows_8У меню Самозавантаження обираєте пункт Записати образ Жорсткого диска …:Windows_8Тепер виберіть у віконці Disk drive вашу флешку:Windows_8Дуже важливо на даному етапі нічого не наплутати. Для старту запису натискаєте на кнопку Запис. З’явиться попередження про те, що вся інформація на флешці буде знищена:Windows_8Погоджуємося і запускаємо процес запису дистрибутива Windows 8 на флешку:Windows_8По закінченню просто закриваємо вікно:Windows_8

Ось і все. Завантажувальна флешка створена. Якщо і цей спосіб раптом не допоможе, то спробуйте флешку створити через Командну рядок. Цей процес детально описано в керівництві: Установка Windows 7 з флешки.
І так, флешку ви створили по одному із способів вище. Тепер можна переходити до наступного етапу – активації завантаження з флешки в BIOS. По закінченню просто закриваємо вікно:

Включення в BIOS завантаження з флешки.

Логічно, що якщо ноутбук або комп’ютер буде завантажувати систему на вінчестері замість нашої флешки з Windows 8, то встановити ми нічого не зможемо. Для налаштування порядку завантаження потрібно зайти в BIOS. Для цього спершу вставляємо флешку в ноутбук, планшет або комп’ютер, а потім перезавантажуємо його. На початку завантаження потрібно натиснути певну клавішу. Найчастіше під час завантаження внизу екрану вказано що потрібно натиснути, щоб увійти в BIOS. Зазвичай це кнопки F2 , Del , Esc або інші.
Після входу в BIOS потрібно знайти де налаштовується порядок завантаження. Найчастіше подібні опції можна знайти на вкладках Boot, System Configuration, Boot Order і інших. Для зміни порядку завантаження часто використовуються кнопки F5/F6, різні меню зі стрілочками. Наша мета – встановити флешку (вона там може називатися як USB-HDD, Removable, USB-Flash і так далі) на перше місце:

Windows_8

Тепер потрібно зберегти установки та вийти з BIOS. Для цього в BIOS треба знайти пункт із зразковим назвою Save and Exit Setup. Після цього компютер перезавантажиться. Якщо все зроблено правильно, то завантаження повинна початися з флешки.
Якщо з якихось причин завантаження з флешки не розпочалася, то в першу чергу потрібно перевірити чи в BIOS флешка на першому місці в списку завантаження. Також варто перевірити чи завантажується флешка на інших комп’ютерах. Якщо не завантажується, то значить потрібно ще раз її записати.
Тепер можна переходити до самого встановлення системи.

Установка Windows 8.

Процедура встановлення детально описана в керівництві: Установка Windows 8. Немає сенсу ще раз на ній докладно зупинятися. Так, що успіхів Вам у встановленні Windows 8. У разі виникнення проблем будь-якого характеру зв’язаних з комп’ютерною технікою звертайтеся в наш сервісний центр, будемо раді Вам допомогти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.