Синій екран смерті

Доброго Вам! Радий Вас бачити на блозі нашого сервісного центру. І сьогодні про синій екран смерті.

Синій екран смерті – наскільки це серйозно?

Яких тільки назв ні зустрінеш під час користування комп’ютером! “Дамп пам’яті”, “Драйвер”, “Точка відновлення системи” – швидше за все всі, або хоча б деякі з цих слів зустрічалися Вам раніше. Але серед усієї безлічі комп’ютерних термінів, є одна назва, яка явно виділяється на загальному тлі – “Синій екран смерті” або скорочено BSoD (“Blue Screen Of Death”). Він з’являється тоді, коли на вашому комп’ютері відбувається системний збій і операційна система не в силах впорається з виниклою проблемою. Все, що вона може зробити – екстрено призупинити діяльність всіх програм і вивести на екран повідомлення з помилкою, в якому вказана причина несправності.

Дана назва, говорить сама за себе. Чому?
Ну, по-перше, Ви це зрозумієте, побачивши цей екран. Він дійсно синій – це кидається в очі. Білий текст, з різними цифрами та знаками, відразу викличе у Вас безліч запитань та думок, вирішити які досить непросто.
По-друге, екран дійсно показує «смерть». Ні, з Вашим комп’ютером нічого особливого та фатального не сталося, але могло, оскільки БСоД виконує не тільки функцію сповіщення про проблему, але і її запобігання.

Що викликало появу синього екрану смерті?

Синій екран смерті – реакція комп’ютера, а саме операційних систем Windows (95/98 / ME / NT / 2000 / XP / 2003 / Vista / 7) на критичну помилку, що сталася усередині системи. Найпоширенішою проблемою, що викликає помилку, є – несумісність драйверів системи, або їх некоректна робота (збої, неправильне налаштування). Однією з найбільш рідкісних причин програмісти вважають віруси, тому сподіватися на те, що після перезавантаження і перевірки комп’ютера антивірусом все пройде – безглуздо. Серед причин появи синього екрану смерті виділяють:

  • Неполадки в обладнанні (проблеми з оперативною пам’яттю, жорстким диском і т.д.);
  • Несумісність обладнання (материнська плата і встановлені на неї пристрої);
  • Конфліктів програмного забезпечення («війна антивірусів», коли на комп’ютері встановлено декілька антивірусних програм – вони починають своєрідно воювати один з одним).

Що могло б бути, якби синього екрану смерті не було?

Синій екран смерті фактично оберігає ваш комп’ютер від того, що могло б з ним статися наспраді. Припустимо, якщо виходить з ладу драйвер (починається збій в його налаштуваннях), то він може заподіяти значну шкоду Вашим даним, що зберігаються на жорсткому диску, і щоб їх не втратити – синій екран призупиняє роботу всієї системи і перезавантажує комп’ютер з метою виправлення помилки.

Крім шкоди на рівні системи, критична помилка в драйверах або програмному забезпеченні може пошкодити “комп’ютерному залізу”, аж до перегріву та поломки, яка не підлягає ремонту. Зрештою, практично завжди, синій екран смерті несе загрозу ядру операційної системи (найважливіший компонент операційної системи).

Як позбутися від синього екрану смерті?

Перш за все, варто знати, що якщо Ви не розумієте термінів “Дамп пам’яті” або “Відновлення системи в безпечному режимі” – то Вам, швидше за все,  самостійно виправити помилку не вийде і необхідно викликати фахівця, щоб він вирішив цю проблему.

Що Ви повинні зробити, якщо екран смерті з’явився один раз? Для початку варто переписати частину тексту з екрану, яка починається після слова STOP (виглядає наступним чином: 0x00006C, 0xC00000 і т.п.). Оскільки Вам ці цифри нічого не скажуть – Ви повинні розповісти про проблему і назвати цифри людині, яка в цьому розбирається – сервісному інженеру. Він скаже, що призвело до помилки, чи можливо її повторення і, звичайно, як вирішити проблему, якщо вона є.

Що робити, якщо система не може завантажитися, бо постійно з’являється синій екран смерті? У даній ситуації без допомоги фахівця не обійтися. Швидше за все, проблема криється глибоко в надрах операційної системи, або ж в  обладнанні, тому будь-яке самостійне втручання і спроба виправити ситуацію не тільки не допоможуть, а й можуть призвести до повного краху системи.

Найцінніша порада, яку ми можемо Вам дати, і якої варто дотримуватися: не засмічуйте комп’ютер непотрібними програмами та іграми, не встановлюйте кілька антивірусів, не встановлюйте драйвери невідомих виробників, загалом, не створюйте безлад! Однак, якщо все ж біда трапилася з Вами у вигляді синього екрану смерті – записуйте помилку і звертайтеся до професіоналів – вони врятують Ваші дані і Ваше обладнання, а також допоможуть запобігти подальшій появі критичних помилок!

Share this post: