Ремонт відеокарти

В нашому сервісному центрі “Сервіс ІТ плюс” Ви можете отримати допомогу по ремонту відеокарти, зокрема замінити графічний процесор, відновити мікросхеми пам’яті, відеопристроїв, знімних носіїв, оновити програму завантаження комп’ютера, виправити несправність мікросхем електроживлення та вирішити інші важливі питання.

Послуги які ми надаємо:

  • Відновлення процесора по роботі з графічною візуалізацією
  • Відновлення мікросхем пам’яті
  • Оновлення програми завантаження комп’ютера (BIOS)
  • Виправлення мікросхем і усунення неполадок з електроживленням
  • Ремонт роз’ємів для зовнішніх відеопристроїв (TV-in / out)
  • Вирішення проблем з графічним спотворенням зображення (виправлення параметрів яскравості, кольору та ін.)
  • Ремонт роз’ємів D-Sub, DVI, S-Video
  • Відновлення охолоджувальної системи
  • Ремонт роз’ємів для знімних пристроїв

За статистикою дев’яносто відсотків користувачів вважають за краще розслаблятися за комп’ютером, граючи в комп’ютерні ігри, або ж запускаючи мультимедійний додаток. За цю роботу відповідає відеокарта – невелика багатофункціональна система з власним процесором, блоком живлення, елементами управління і охолоджувальними пристроями. По суті це міні-комп’ютер всередині самого комп’ютера. При необхідності, відеокарту можна використовувати як додатковий запас потужності до основного об’єму процесора. Розробки з цього питання стрімко розвиваються. Але як і будь-який інший технічний винахід, ця система схильна до поломки і збоїв в роботі.

Виходячи з найбільш частих звернень у зв’язку з поломкою відеокарт, наведемо кілька основних причин і їх проявів.

Відсутність зображення

Основна причина в даному випадку – порушення контактів в мікросхемах електроживлення і пам’яті графічного редактора. Оскільки напруга в системі електричного кола значно зростає в процесі роботи, то такі поломки виникають найчастіше. Транзистор розташовується під основним охолоджуючим пристроєм, або під загальним, які є BGA мікросхемами. Усунення поломки відеокарти є не чим іншим, як відновленням однієї з цих мікросхем.

Зазвичай материнська плата не може вступити в роботу через короткі замиканя, які виникають в мікросхемах живленя або пам’яті.

Також однією з причин є поломка власне графічного процесора або ж недостатнє контактне з’єднання в місцях спаювання елементів мікросхем. В останньому випадку досить просто відновити мікросхему, виправивши контакти.

Метод прогріву не є ефективним в даному випадку, так як комп’ютер пропрацює дуже короткий термін після цього. У мікросхемах відеокарти можуть накопичуватися різного роду дрібні частинки, які забруднюють її, і після нагрівання створюють значний концентрат в паяних з’єднанях. А це не дасть потрібного ефекту, тобто ремонт відеокарти буде дуже і дуже неякісним. Після відновлення з’єднань між деталями мікросхеми, ремонт дає дуже хороші результати. Але виконати таку роботу без необхідного обладнання практично неможливо.

При пошкодженні самого графічного процесора, його можна тільки замінити, якщо підібрати адекватну заміну. Мікросхеми такого типу зазвичай не поставляються, але якщо є можливість знайти таку, то ціна на неї виявиться дуже завишеною. Для таких випадків існують спеціальні донори: так звані неробочі відеокарти, які вже не можна відновити, але на них є цілком працездатний графічний редактор.

Наступною причиною проблем з відеокартою є самостійний «ремонт» елементів мікросхем, що найчастіше призводить до ускладнення ситуації і навіть погіршує її

Такого роду техногенна поломка відноситься до категорії поширених, тому приступаючи до ремонту, потрібно ретельно перевірити зовнішні параметри комп’ютера, при можливості порівнюючи його з аналогом. Так, уважна порівняльна діагностика стане запорукою благополучного ремонту відеокарти і прискорить процес подальшого її ремонту.

Зображення може бути відсутнім також і через розхитування роз’ємів для підключення аналогових моніторів або безпосередньо VGA-кабеля, який постійно знаходиться в користуванні.

Спотворення параметрів зображення

Причини збоїв в роботі графічного редактора незмінні, тільки в даному випадку вони проявляються в більш легкому варіанті. Тобто всілякі збої в роботі можуть бути викликані поломкою мікросхеми, що відповідає за роботу графічного редактора, мікросхеми пам’яті, поломкою допоміжних елементів системи. Іноді причиною можуть стати порушення в роботі програми завантаження комп’ютера (BIOS) і поломка драйверів. Також важливо врахувати, що будь-яке підвищення температури при роботі процесора може привести до збою робочого режиму комп’ютера. При цьому відеокарта не завжди здатна витримати перевищення меж потужності під час використання програм з високими графічними вимогами. Але так як будь-яка модель відеокарти виходить з рангу новітніх дуже швидко, багато хто намагається використовувати її можливості по максимуму.

Поломка роз’ємів для зовнішніх відеопристроїв і моніторів (TV-in/out)

Зараз відеокарти мають вбудовану мікросхему для підключення телевізійного кабелю до ноутбука (TV-out). Крім відеокарт Vivo, які мають два роз’єми: для телевізійного і для кабелів зовнішніх відеокарт (TV-in). Зазвичай мікросхема під телевізійний роз’єм інтегрується окремо.

При вбудованої мікросхемі для телекабеля її поломка може не викликати жодних змін на екрані при виведенні зображення. Це означає, що пошкоджена тільки ця мікросхема, а все інше працює в колишньому режимі. Але буває, що необхідно повністю міняти мікросхему відеокарти. Це відбувається тоді, коли зображення взагалі не виводиться на екран.

У тому ж випадку, якщо роз’єм для телевізійного кабелю представлений окремою мікросхемою, яка не вбудована в відеокарту, поломка потребує кваліфікованої допомоги фахівця.

Поломки роз’ємів для зовнішніх відеокарт зазвичай відбуваються при підключенні телевізійного кабелю до комп’ютера під час роботи обох машин. Це може привести до таких наслідків.

Стандарт будь-якої комп’ютерної техніки – заземлення електромережі, при якому вилка комп’ютерного шнура для блоку живлення має три штиря. Проте, таке явище не дуже часто зустрічається в сучасній техніці. А при роботі комп’ютер може нести на собі напругу в 100 вольт, яке робить сильний вплив на мікросхеми. Саме тому для того щоб зберегти працездатність вашої відеокарти, потрібно вимкнути з мережі всі зовнішні пристрої і комп’ютер зокрема, перед підключенням телевізійного кабелю: принтер, сканер, колонки, а також телевізор і підключену до нього відеотехніку. Бажано відключити від мережі антену, так як це теж може стати причиною пошкодження елементів всередині мікросхем електроживлення і подальшої поломки відеокарти. Те ж саме може статися, якщо роз’єм TV-out стикнеться з металевим заземленим предметом.

Зміни колірних параметрів

Головна причина – пошкодження контактів в системі відеозв’язку і його роз’ємів. На наступному місці – порушення контактів в мікросхемі відеопристроїв. При відсутності одного кольору з трьох (червоний, синій, зелений), причина може бути в розподільниках кольорів або в збої електроструму в мікросхемах. Якщо жодна з них не підходить, можливо, є пошкодження каналу мікросхеми відеопристроїв. Це легко усунути шляхом заміни цієї деталі.

Відеокарта нагрівається при роботі

Це питання досить актуальне, як ми вже говорили вище, оскільки більш сучасні комп’ютери працюють з великою потужністю і вимагають більшої енергії. Але охолоджувальна система, яка працювала б відповідно до комп’ютера, дуже дорога, а це невигідно для виробника, ось чому системи охолодження зазвичай створюються не на найвищому рівні. Дуже важливо, щоб внутрішній потік повітря постійно охолоджував системний блок, так як перегін гарячого повітря навіть при дуже якісній системі охолодження не дасть потрібного ефекту. Ось чому потрібно забезпечити відповідну регулярну вентиляцію всередині системного блоку.

Більшість проблем, пов’язаних з нагріванням, є причиною неакуратного поводження користувача. Система охолодження, як і будь-яка інша частина комп’ютера, потребує хорошого догляду. По-перше, необхідно стежити, щоб пил не потрапляв у вентиляційні отвори. Так як вона порушує рух повітря, перешкоджає його вільному циркулювання і сприяє підвищенню рівня споживаної енергії. А щоб цього уникнути слід час від часу проводити чистку відеокарти ноутбука чи комп’ютера.

Бажаємо, щоб ваша техніка ніколи не виходила з ладу і ніколи не потрібен був ремонт відеокарти. Але все ж таки якщо трапилася халепа і потрібно провести ремонт ноутбука, монітора чи будь-якої іншої комп’ютерної техніки і ви вирішили, що цим слід зайнятися спеціалістам, то ми з радістю допоможемо вам у цьому.

Share this post: