При іграх і роботі вимикається ноутбук

У геймера вимикається ноутбук під час запуску улюбленої гри, як бути? Що робити? Як вирішити цю проблему? Зазвичай при покупці ноутбука працює все нормально, але через пару місяців активного використання починається саме по собі вимикання. Тоді користувач починає задумуватися над тим яке рішення виправлення даної проблеми буде правильним. Насправді рішення є і воно досить просте, і в даній статті ви його дізнаєтеся.

Варіантів може бути декілька:

  • Заводський брак.
  • Перегрів (порушення вентиляції).
  • Програмний збій.

Чому при грі вимикається ноутбук (заводський брак)

Трапляється це досить рідко, але пам’ятайте: якщо ноутбук новий і на гарантії, не варто його розкривати, або ж пробувати вирішити проблему довільного виключення самостійно. У кращому випадку ви позбудетеся гарантії, в гіршому зламаєте ноутбук остаточно, і ніхто заміняти його або лагодити безкоштовно не буде. Отже, якщо ноутбук вимикається відразу після покупки, то, швидше за все, у вас бракована модель, і найкращим рішенням буде здати його на ремонт, тим більше що він ще повинен стояти на гарантійному обслуговуванні.

У кожного поважаючого себе магазину є свій сервісний центр який обслуговує гарантійні випадки. Дізнайтеся його адресу і здайте туди свій несправний ноутбук. Після експертизи, якщо поломка не з вашої вини, то вам відремонтують ноутбук безкоштовно. При повторній поломці ви маєте повне право вимагати поміняти ноутбук на іншу модель або повернути за нього витрачені вами кошти.

Важливо! Якщо навіть поломка ноутбука з вашої вини, наприклад, ви його випадково упустили, стукнули об одвірок, встромили в розетку з нестабільною напругою і т. П., Не треба ні в чому зізнаватися. У сервісному центрі не завжди зможуть визначити точну причину поломки, є ймовірність, що все спишуть на заводський брак, або системний збій.

чому ноутбук сам вимикається під час роботи (пил)

Важливо знати, що ноутбуки потрібно чистити від пилу раз на півроку. Нас дуже дивує, коли люди говорять, що не роблять цього взагалі вже років п’ять, а потім скаржаться: «У мене глючить (гальмує, лагає, зависає і т. П.) ноутбук, як це виправити?»

А коли ви останній раз чистили свій ноутбук? Якщо відповідь: дуже-дуже давно, то, найімовірніше, ноутбук просто «задихається» від пилу, а при запуску ігор через навантаження (ігри дуже ресурсомісткі) сильно нагрівається і в цілях самозахисту благополучно вимикається. Перевірити температуру всіх компонентів допоможе програма HWMonitor.

Дайте навантаження ноутбука (включіть гру на пару хвилин або відео в форматі HD). Якщо температура процесора понад 60 ° C, і все ближче до позначки 70 ° C, або відеокарта гріється вже під 70-85 ° C, а ноутбук дуже сильно шумить – це однозначно перегрів.

Для вирішення цієї проблеми потрібно зробити чистку ноутбука від пилу і замінити стару термопасту на нову. А допоможуть вам у цьому сервісні центри, якщо ви не просунутий користувач комп’ютера, або не збираєтеся таким стати. Однак дану процедуру краще довірити професіоналам своєї справи.

Однак, якщо ви вирішили самостійно це зробити, то інструкцію з чищення можна подивитися на Ютубі або погуглити інші відеоролики.

Програмний збій, або «криві» драйвера

Цей варіант теж можливий, але ймовірність його мінімальна, щоб не танцювати танці з бубном, простіше віднести у найблищий сервісний центр з ремонту ноутбуків, або ж знайти знайомого комп’ютерника, який перевстановить вам Windows і оновить драйвера (якщо проблема в них). Повністю оновити всі драйвера самостійно слід виключно з офіційного сайту.

Як говорилося раніше, це трапляється дуже рідко, але оновити драйвера все ж радимо в будь-якому випадку. Драйвера – це стабільність, швидкість і продуктивність, від версії драйверів (чим новіше, тим краще) залежить, наскільки добре працює ноутбук.

Ще кілька порад:

  • На твердій поверховості ноутбук гріється менше, ніж на м’якій (диван і т. П.)
  • Також можна підкласти що-небудь під ноутбук, наприклад, дуже старий ноутбук (сильно гріється), для його нормальної роботи доводиться підкладати під нього дві книжки, так, щоб отвір для вентиляції було відкрито.
  • Також можна купити спеціальну підставку для ноутбука, яка буде додатково його охолоджувати.

Однак якщо ноутбук гріється під час гри чи будь-якої іншої операції ми радимо знайти сервісний центр з відмінними спеціалістами і довіритися їм, чи віднести в гарантійний сервіс, якщо ноутбук на гарантії. Здебільшого користувачі беруться самі усувати несправність через що роблять ще гіршу ситуацію і відповдно дорожчу в ремонті.

Ми вам бажаємо, щоб ваша техніка ніколи не виходила з ладу!

Share this post: