Прошивка, перепрошивка BIOS

Багатьох цікавить питання, як перепрошити BIOS свого комп’ютера, ноутбука чи іншої техніки? У даній статті ми розповімо, як оновити BIOS материнської плати. Перш за все, потрібно розуміти, що оновлення – прошивка BIOS це серйозний крок і без необхідності робити це не потрібно. При невдалому апгрейді, наслідки можуть бути жахливими, аж до повної непрацездатності материнської плати.

До таких наслідків може призвести як раптове відключення електроенергії так і безліч інших причин. Для того, щоб цього не сталося, рекомендується використовувати джерело безперебійного живлення під час коли виконується прошивка, перепрошивка BIOS.

Дійсно виправданими і необхідними причинами прошивки – перепрошивки БІОС зазвичай є:

1) при апгрейді заліза підтримка якого була включена в більш пізніх версіях BIOS. Наприклад, в деяких материнських платах є можливість зміни процесора на новіший (потужніший) – випускається по більш досконалих технологіях.

а) При відповідній підтримці материнською платою такої заміни – для цього попередньо необхідно перевірити сумісність конкретної материнської плати з конкретним процесором. Дана інформація знаходитися на сайті виробника материнської плати в розділі “CPU Support List”. У цьому ж розділі ми можемо побачити яка мінімальна версія BIOS необхідна для роботи з конкретним процесором.

б) Але тут є ще один важливий момент, крім версії БІОС нам потрібнопрошивка bios перевірити ревізію плати ASUS ревізія надрукована – «Rev X.XX», де X.XX – цифри, «ревізія PCB», «PCB Revision», «M / B Rev.» (версія модифікації заліза даної моделі плати).

Ревізія вказується на платі ось так: «Rev X.XX», де X.XX – цифри, «ревізія PCB», «PCB Revision», «M / B Rev.». Наприклад у ASUS ревізія надрукована під назвою плати в середині плати, у прошивка біосGigabyteGigabyte в кутку плати – «Rev X.XX», де X.XX – цифри, «ревізія PCB», «PCB Revision», «M / B Rev.» в куті плати.

Тобто ми можемо зіткнутися з ситуацією коли пізніша ревізія плати буде підтримувати наприклад наш конкретний сучасний процесор, а плати тієї ж моделі випущені першими (більш ранні ревізії) немає. Ми будемо мати ситуацію коли плати в складі однієї моделі матимуть частково змінені комплектуючі – і природно така відмінність перепрошивкою БІОС і іншими будь-якими способами усунути неможливо.

Наприклад, періодично можна зустріти ситуацію коли всі провідні виробники плат (ASUS, Gigabyte, EliteGroup) описують деякі ревізії своїх плат окремими моделями, і випускають для них спеціальні окремі прошивки BIOS.

2) за рекомендацією виробника, особливо часто це зустрічається в тільки що випущених перших ревізіях плат для усунення виправлених помилок.

Примітка: Перепрошивка BIOS з використанням офіційного поновлення від виробника на гарантію материнської плати не впливає.

Є три основних способи оновлення БІОС материнської плати:

  • в режимі DOS,
  • в режимі Windows,
  • і використавши спеціальні утиліти, що надаються виробниками материнських плат для прошивки BIOS з самого BIOSa, без виходу в Windows або DOS.

Прошивка, перепрошивка БІОС в режимі DOS.

Перед тим, як почати прошивати БІОС, потрібно дізнатися виробника вашої материнської плати, її модель і точну версію, встановленої на даний момент. Після цього, потрібно завантажити файл прошивки, за допомогою якого ви будете виконувати оновлення. Найкраще це зробити на сайті виробника. Якщо виробник підтримує кілька способів поновлення, то потрібно завантажити файл, призначений для поновлення в режимі DOS. Тепер потрібно взяти чисту дискету, відформатувати її і зробити загрузочною. На цю дискету потрібно розмістити скачаий файл. На сайті виробника зазвичай можна скачати і сам прошивальщик. Наприклад, awdflash.exe. У файлі autoexec.bat вам потрібно буде прописати даний прошивальщик і шлях до файлу прошивки для нього. Виглядає це приблизно так: awdflash.exe newvbios.bin/com. Також ви можете вказати назву файлу для збереження поточної версії БІОС, на випадок збою.перепрошивка біос

Підготовчий етап завершено, тепер можна перейти безпосередньо до прошивки. Встановлюємо загрузку з дискети і приступаємо до оновлення (Як зайти в BIOS ). Під час оновлення не можна виключати або перезавантажувати комп’ютер.

Оновлення BIOS в режимі Windows.

Тут все значно простіше і зрозуміліше. Для поновлення (update) БІОС материнської плати потрібно лише завантажити файл з оновленою версією прошивки і саму програму прошивки під Windows. У кожного виробника така утиліта своя. У ASUS це ASUSUpdate. Встановлюється вона, як звичайна програма. При запиті типу файлу для оновлення, потрібно вказати “оновлення з файлу” і вибрати завантажений раніше файл BIOS. Також ASUSUpdate може оновлюватися безпосередньо з інтернету. В цьому випадку утиліта самостійно завантажить останню версію BIOSа і виконає оновлення.оновлення біос

Оновлення BIOS без виходу в DOS або Windows.

Виконати таке оновлення можна за допомогою засобів самої BIOS за допомогою спеціальних утиліт, що знаходяться в ПЗУ. Розглянемо такий апгрейд на прикладі утиліти ASRock Instant Flash від компанії ASRock. Щоб отримати доступ до утиліти Instant Flash, потрібно натиснути F6, під час тестування системи, при включенні комп’ютера.прошивка біос
ASRock Instant Flash сама знайде всі ваші носії інформації, де може зберігатися прошивка BIOS. Причому програма відобразить тільки ті прошивки, які підходять до вашої конкретної материнської плати. Це дуже зручно і позбавляє від тривалого пошуку потрібної прошивки і випадкових помилок вибору несумісного поновлення BIOS материнської плати. Саме оновлення виконується в один клік.обновлення біос

На закінчення додамо, що всі операції пов’язані з прошивкою, перепрошивкою BIOS потрібно робити тільки в тому випадку, якщо вам це дійсно потрібно. Якщо ви самостійно не можете зробити таке оновлення, то зверніться до фахівця, який вам допоможе в цьому питанні. Пам’ятайте, що невмілі дії можуть привести до виходу з ладу материнської плати.

Звернувшись в “Сервіс ІТ плюс” наші інженери прошиють чи перепрошиють Bios якісно, швидко та недорого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.