мерехтіння на екрані

Полоси на екрані ноутбука

У порівнянні з персональними комп’ютерами, на ноутбуках трохи складніше діагностувати причину несправності, тому що майже вся конструкція – це одне ціле. Дуже неприємна проблема – це смуги (полоси) на екрані ноутбука. Начебто, і поводишся з ноутбуком дбайливо, і користуєшся ним не постійно, а проблема все-одно спливає. У цій статті розберемо шляхи вирішення проблеми.

Причини появи смуг на екрані

На екранах ноутбуків полоси можуть з’явитися з декількох причин:

 • Вихід з ладу матриці (допоможе тільки заміна екрану)
 • Пошкодження (зламаний, поганий контакт) шлейфа від матриці до плати ноутбука
 • Несправна відеокарта (в деяких випадках можливий ремонт або заміна відеокарти)
 • Несправність материнської плати (як правило через перегрів компонентів)

Прогноз невтішний, в переважній більшості випадків потрібен ремонт в сервісному центрі. У домашніх умовах можна лише замінити відеокарту, якщо вона не вбудована. Деякі «кулібіни» можуть спробувати замінити шлейф або матрицю самостійно, але варто врахувати ряд нюансів, про які йтиметься нижче. Самі ви можете тільки видалити драйвер відеокарти і встановити його заново, але це навряд чи допоможе. Давайте спочатку спробуємо на око визначити причину несправності свого ноутбука.

1. Для первісної діагностики причини появи полос на екрані ноутбука нам знадобиться звичайний монітор, який потрібно підключити до ноутбука. Якщо на моніторі зображення відмінне, без смуг і артефактів, значить проблема в матриці або шлейфі. Якщо і на моніторі є смуги, тоді потрібен ремонт чи заміна відеокарти або материнської плати ноутбука.

2. Перевіряємо реакцію матриці на фізичний вплив: пробуємо двома руками, зігнути екран і викрутити екран (з надмірною чутливістю), типу як викручують ганчірки, пробуємо злегка натиснути пальцем на екран. Природно без фанатизму. Якщо смуги змінюються, значить несправна матриця, шлейф, або ж немає контакту на стику шлейфа з екраном ноутбука чи матрицею і шлейфом.

3. Дивимося, пропадають чи, змінюються смуги при відкриванні та закриванні кришки ноутбука. Пробуємо повільно і швидко. Зміни в будь-яку сторону свідчать про несправності шлейфа матриці.

І врахуйте, що смуги і биті пікселі це абсолютно різні проблеми!

Як візуально визначити причину несправності

 • Якщо вертикальні смуги з’являються або зникають при вигині або крученні екрану, а на зовнішньому моніторі все нормально

вертикальні полоси

 • Якщо працює тільки одна сторона екрану, а інша повністю біла

права сторона біла

або з іншими артефактами

артефакти

або ж біла широка смуга в будь-якій частині матриці

полоса на екрані

 • На екрані характерна рябь

рябь

 • Різнокольорові смуги на екрані

різнокольорові полоси

 • При вигині матриці зображення розмивається

зображення розмивається

 • Якщо всі кольори відображаються в негативі, тобто білий – чорним, а чорний білим і т.д. На зображенні логотип «TOSHIBA» повинен бути червоним, а він – зелений, а фон не чорний, а світло-сірий

інверсія кольорів

Заміна або ремонт шлейфу матриці потрібно якщо на екрані багато різних кольорових ліній або зображення мерехтить і рябить, але при русі кришки ноутбука картина змінюється. При цьому зовнішній монітор працює без нарікань.

екран ноутбука

Потребує ремонту відеокарти або материнської плати у випадках:

 • Якщо на екрані різнобарвні лінії, як правило розосереджені по всьому екрану, і на зовнішньому моніторі така ж картина

червоні полоси

Рябь по всьому екрану, але заміна матриці або шлейфа не приводить до позитивного результату

мерехтіння на екрані

Далі поговоримо як виправити смуги на екрані ноутбука.

У випадку з поламаним шлейфом є три виходи

1. Віддати в ремонт

2. Спробувати знайти на ринку або в інтернеті точно такий же, для цієї моделі матриці, але це малоймовірно, зважаючи на широкий розкид найменувань. В сервіс-центрі вам навряд чи продадуть такий шлейф. Краще почекають поки ви набігаєтеся і здасте їм ноут в ремонт.

3. Можна спробувати відремонтувати старий шлейф. Для цього знадобляться паяльник, звичайний тестер, провід типу МГТФ і навички електронщика, або знайомий з цими навичками 🙂 Суть ремонту полягає в пошуку обірваного провода шлейфа за допомогою тестера, і заміні його на новий. Новий проводок МГТФ потрібно прокинути зверху старого і припаяти з обох кінців.

Провід МГТФ складається з одного або декількох провідників, ізольованих один від одного. Ізоляція дроту МГТФ складається з фторопластової плівки.

Можна використовувати звичайні тонкі і міцні мідні дроти, просто МГТФ найпоширеніші. Продаються на радіоринках і в магазинах, наприклад в.

Що робити з несправною відеокартою або материнською платою

В ноутбуках відеокарти бувають вбудовані (інтегровані) і зовнішні. Це залежить від моделі ноутбука. Зовнішня відеокарта вставляється в PCMCIA слот і її можна поміняти навіть самостійно. Правда коштують вони недешево, але не так дорого як ремонт в сервісному центрі.

У випадках несправної вбудованої відеокарти або материнської плати, ноутбук прийдется віддавати в ремонт. Задоволення не з дешевих, тому вимагайте узгодження ціни ремонту ОБОВ’ЯЗКОВО!
Ціна ремонту може бути як новий ноутбук, але навіть при половинній вартості задумайтеся, чи варто воно того? Ремонтований ноут може підвести ще раз, причому в самий невідповідний момент. Як вибрати ноутбук.

При несправності відеочіпа вам можуть запропонувати три варіанти лікування:

 • Прогрів чіпа. Найдешевший варіант, немає гарантії що допоможе, плюс несправність може проявитися знову.
 • Ребоулінг чіпа. Дорожче, але при справному чипі дає 99% вдалого результату подій.
 • Заміна чіпа. 99,9% успіху, але набагато дорожче ніж ребоулінг, і не факт, що заміна чіпа необхідна.

Ребоулінг (. з англ Перешаровка) – повний демонтаж і повторний монтаж чіпа, по простому це просто перепайка чіпа, але називається по-іншому через особливості монтажу чіпів. Чіпи BGA кріпляться до плати за допомогою кульок з припою.

ребол чіпака

Вирішувати вам, залежно від вартості ноутбука, вартості ремонту і рекомендацій майстра.
Материнська плата могла пошкодитися в наслідок перегріву, через окислення контактів, або могла злегка поржавіти через розлиту кави. Варіанти ремонту такі ж, як і у випадку з ремонтом відеокарти, плюс додаткові заходи.

У цій статті ми розібралися через, що бувають полоси на екрані ноутбука, якими способами можна виявити причину несправності і що з цим робити далі. Щоб мати по-менше проблем радимо купувати б/у ноутбуки у добре відомих продавців! Якщо у вас є зауваження або доповнення до статті, залишайте коментар, обговоримо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.