виключення ноутбука

Причини раптового виключення ноутбука

Якщо ваш ноутбук раптово відключається в процесі роботи, насамперед перевірте працездатність всіх пристроїв, які ви підключаєте до нього через USB-порти. Цілком можливо, що відключення провокують саме вони, а ноутбук працює нормально. Але якщо ніяких несправностей сторонніх пристроїв не виявлено, значить, проблема в самому портативному комп’ютері і необхідно нести його в сервісний центр для проведення діагностики.

Причини вимкнення ноутбука при роботі від мережі

Головною причиною виключення ноутбука під час роботи від мережі є його перегрів. Перегріватися ноутбук може через проблеми з материнською платою, через вихід з ладу системи охолодження, пересохшу термопасту та багато інших чинників. Також система охолодження може бути занадто забруднена і тому не виконує своєї функції в повному обсязі. Перевперегрів ноутбукаірити, наскільки сильно гріється ноутбук, можна за допомогою спеціальних програм (наприклад Aida) – вони вкажуть і граничну температуру, до якої може нагріватися ваш пристрій так і температуру з якою працює ноутбук.

Крім того, ноутбук може перегріватися через відсутність належного контакту. Найчастіше, таке відбувається з причини дефекту пайки – багато ноутбуків збираються із застосуванням безсвинцевого припою, який не гарантує достатньої надійності.

Ще одна причина – порушення цілісності материнської плати. Такий дефект може проявлятися лише час від часу, ноутбук може відмінно працювати, але іноді відключатися. В цьому випадку допоможе тільки ремонт або повна заміна плати. Якщо цю несправність не усунути вчасно, плата може поступово вигоріти і ремонт коштуватиме набагато дорожче.

Найпростіша причина – це вимикання ноутбука через проблеми з прошивкою BIOS. Така несправність потребує лише встановлення нової прошивки, яку вам зможуть зробити в будь-якому сервісному центрі. Після цього ноутбук буде працювати без збоїв протягом ще довгого часу. Також Ви можете самі оновити Біос зайшовши на офіційний сайт виробника і прочитавши інструкцію оновлення.

Причини відключення ноутбука під час автономної роботи

У разі якщо ваш ноутбук відмінно працює від мережі, але вимикається під час роботи від батареї, тоді необхідно нести його на діагностику. Цілком можливо, що у вашому портативному комп’ютері виникли проблеми з акумулятором або з контролерами, які визначають рівень заряду батареї. Допомогти тут зможе тільки заміна батареї або самого контролера.

У кожному разі раптове вимикання ноутбука під час роботи – це тривожний симптом. Не намагайтеся розбирати пристрій самостійно, дуже часто навіть досвідчений майстер не відразу може знайти причини такої поведінки ноутбука. Самостійне втручання лише ускладнить діагностику і ремонт апарату. Приходьте в наш сервісний центр, наші фахівці обов’язково виявлять всі несправності, які призводять до відключення портативного комп’ютера, і оперативно їх усунуть. Тільки професійний ремонт ноутбука зможе продовжити термін його експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.