не працює тачпад

Чому не працює тачпад?

Доброго дня! Вітаю Вас на блозі нашого сервісного центру. Сьогодні я Вам розкажу що робити якщо не працює тачпад ноутбука.

Тачпад являє собою сенсорну панель, яка реагує на дотики і рухи пальця, переміщаючи курсор по заданій траєкторії. Це та сама панелька з парою кнопок нижче клавіатури, водячи пальцем по якій можна управляти курсором. Це одна з особливостей ноутбуків.

Досить велика аудиторія коритувачів не визнають тачпад, і користують виключно мишкою. Але сучасні ноутбуки настільки портативні, що легко поміщаються в маленьку сумку з документами, яку так не хочеться навантажувати зарядкою і мишкою. І взагалі, як працювати з мишкою, коли ноутбук на колінах? Достатньо лише п’яти хвилин роботи з тачпадом і він стає як рідний. Швидко звикаєш до роботи пальцями на панелі, і скоро відмовляєшся від мишки. Однак, тачпад має властивість виходити з ладу. У цьому нововведенні сучасних ноутбуків криється своя небезпека. Отже, ви звикли до тачпад і закинули подалі мишку. Одного разу ви відкриваєте свій ноутбук і хочете попрацювати, але виявляєте тачпад неробочий. Який вихід з цієї ситуації?

ремонт тачпада ноутбукаЗараз ми спробуємо розібратися, чому ж іноді не працює тачпад ноутбука? Незважаючи на свою уявну простоту, сенсорна панель, як і всі інші деталі ноутбука, теж пошкоджується і виходить з ладу. Причому проблема може проявлятися як у повній відсутності реакції, так і в частковому зникненні контакту.

Тачпад працює, але погано?

Як проявляється це погано: складно встановити покажчик в потрібній точці, курсор не слухається, стрибає по екрану, переміщається занадто повільно або занадто швидко, скаче, як попало і т.д. Найчастіша причина цього – це «їсти подано». Поїли, не помили руки, поставили пару масляних плям на сенсорній панелі – от і не працює тачпад. Слід намилити ватний тампон і очистити поверхню тачпада, потім витерти серветкою змоченою спиртом і чекаємо, поки висохне. Ці процедури рекомендовано виконувати на виключеному ноутбуці. Тачпад чистий, але як і раніше не слухається. Мабуть, руки помили і забули витерти. Сенсорною панеллю треба користуватися сухими, чистими пальцями. Якщо курсор і далі Вас не слухається то можливо Вам не підходять поточні налаштування чутливості. Заходимо в панель управління, там знаходимо пункт «Миша » і бавимося з налаштуваннями, поки тачпад не запрацює так, як треба.

Якщо сам тачпад працює, тобто курсор реагує на торкання, але при цьому не працюють різні примочки, наприклад, не працює полоса прокрутки на тачпаді чи кнопки, то причина такої поведінки програмна. Спершу треба встановити чи оновити драйвер з сайту виробника ноутбука, а також встановити спеціальне ПЗ для налаштування тачпада.

Тачпад не працює зовсім?

remont-tachpadaВаріантів причин, по яких не працює тачпад на ноутбуці, досить багато. Може, звучить нерозумно, але в більшості випадків він просто вимкнений. Спробуйте комбінацію гарячих клавіш Fn + F5 -12. На різних ноутбуках своя комбінація, подивися на клавіші F з цифрами , на одній з них повинен бути намальований тачпад. У нашому випадку комбінація Fn + F6. Другий варіант, тачпад вимкнений програмно. Подивіться стан системних утиліт, що відповідають за роботу устаткування: зазвичай в треї (правому нижньому кутку на панелі завдань) знаходиться значок програми, що дозволяє швидко відключати wifi, Bluetooth або тачпад. Можна також нанести візит диспетчеру пристроїв. Якщо програми працюють, але не працює тачпад, доведеться копати глибше. Тачпад контактує з материнською платою через шлейф, який фіксується в спеціальному кріпленні. Ноутбук для того і мобільний, щоб його перевозити. У процесі транспортування він піддається ударам, вібраціям, трясіння і т.д., в результаті фіксатор шлейфу тачпада може розкритися або відламатися. Можна самостійно розібрати ноутбук і перевірити контакти, а краще звернутися в сервісний центр. Потрібно запам’ятати, що є ноутбуки, в яких підключення мишки автоматичного призводить до відключення тачпаду. Щоб ввести підтримку тачпаду в BIOS, потрібно увійти в BIOS і вибрати необхідну опцію для Internal Pointing Device. Але якщо і тут погано, тобто, тачпад таки не працює, то несправність може бути апаратною.

Апаратні і механічні пошкодження

Якщо не працює тачпад на ноутбуці, а до нього на додачу клавіатура або USB – порти працюють не стабільно, то справа в материнській платі. Іноді сенсорна панель виходить з ладу разом з чіпом південного мосту. Причинами цього могли стати залиття ноутбука рідиною, коротке замикання; рідше – сильний удар комп’ютера об поверхню. Тоді необхідна діагностика ноутбука в умовах сервісного центру, треба перевіряти працездатність південного мосту та контролерів. Вихід один – пряма дорога в сервісний центр. Механічні пошкодження сенсорної панелі не лікуються. Вдарили зопалу кулаком, а внаслідок не працює тачпад, доведеться міняти панель. Та й взагалі удари по ноутбуку зазвичай вдаряють і по гаманцю. Якщо продавлені тільки кнопки, то не все втрачено. Дрібний ремонт звичайно є виходом з положення – розібрати тачпад, повернути клавіші в початкове положення, де кріплення підклеїти, де гумку підкласти, і все буде в нормі. Не працює тачпад на ноутбуці? Та й нехай. Користуйтеся USB – мишкою. Якщо ж він важливий для роботи, звертайтеся до нас – полагодимо швидко, недорого і якісно.

14 thoughts on “Чому не працює тачпад?

 1. Вадим

  Дякую!!!!!!!!!!!!!!!!! Справді тач-пад був виключений))))))))))))))))

  Reply
 2. Петя

  Спасиба я случайно виключил Тачпад и он не работал но прочитав я попробовал и он заработал нужно было зажать fn+F7

  Reply
 3. Ларіса

  А чому не працює стрілка вгору-вниз на тачпаді?

  Reply
  1. Інна

   Дякую, перепробувала стільки всього, а він просто виключений був

   Reply
 4. Марьяна

  Дякую за розяснення. У мене була проблема курсор працює нормально, а от вибирати нічого не могла. Як виявилось у настройках миші в мене була виключена функція касание одним пальцем.

  Reply
 5. віталій

  не працюе тач пад,що тільки не пробував!ноутбук новий стоїть постійно на столі переставив віндовс і він перестав працювати!в диспетчері пристроїв не наблюдаю драйвер,запускав з диску драйвер і нічого!що робити?acer aspire e5 511g p1ga

  Reply
 6. оля

  я тиснула кілька раз прикупі тачпак і він перестав працювати засвітилась на ньому лампочка що порадите

  Reply
 7. Мирослав

  Не працює мишка і клавіатура…точки відновлення системи нема…в біосі клавіатура працює..підключав usb мишку працює, ноутбук asus eee pc 1011px. Що можна зробити , але щоб вындовс не перевстановлювати?

  Reply
 8. Світлана

  Дякуюююююю! В мене спрацювала комбінація Fn+F6. Спасибі велике, Ви дуже допомогли!))))

  Reply
 9. Ярослав

  це звісно смішно, але справді він був вимкнений, дякую велике)))

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.