Windows XP

Через рік Microsoft припинить підтримку Windows XP

Стаття підготовлена фахівцями iGroup Ukraine

8 квітня 2014 корпорація Microsoft припинить підтримку операційних систем Windows ХР з третім сервіс-паком і Windows XP x64 Edition з другим пакетом оновлень.

Платформа Windows ХР дебютувала в 2001 році, ставши одним з найуспішніших продуктів Microsoft. За даними Net Applications, у 2008 році ця ОС була інстальована на 80% персональних комп’ютерів з підключенням до Інтернету. Однак в останні роки Windows ХР повільно  здає позиції: минулого місяця їй віддавали перевагу 38,73% ПК-користувачів.

Microsoft припинила основну підтримку Windows ХР ще в квітні 2009-го. Після цього настала фаза розширеної підтримки: до квітня 2014 Microsoft безкоштовно розповсюджує патчі для “дірок” в системі безпеки, однак за інші виправлення та технічні консультації доводиться платити.

Білл Гейтс представляє Windows ХР.

Білл Гейтс представляє Windows ХР. (2001 рік; фото Lorenzo Ciniglio / Sygma / Corbis.)

До речі, власники комп’ютерів на платформі Windows 7 зможуть скористатися можливістю даунгрейда до Windows ХР аж до 2020 року. Ця програма діє для Windows 7 Professional і Ultimate, які можуть бути замінені системою Windows XP Professional.

На момент припинення підтримки Windows XP (8 квітня 2014) цій операційній системі буде вже 12 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.