антивірус

Антивірус

Антивірус- це програма, яка служить в цілях виявлення, лікування та запобігання зараженню операційної системи або окремих файлів вірусами. Ряд сучасних антивірусних програм також розрахований і на вплив на будь-які шкідливі програми. У зв’язку з цим, нерідко при ремонті ноутбуків після вірусних ушкоджень, встановлюються потужні антивірусні програми, які здійснюють в подальшому моніторинг і комплексний захист ноутбука.

антивірусДля виконання поставлених цілей в основі всіх антивірусних програм, як правило, лежать два методи. Перший базується на скануванні файлів і спрямований на пошук відомих вірусів і інших шкідливих програм, знайомих антивірусній базі. Другий метод націлений на своєчасне виявлення незвичайної поведінки програм, який схожий на поведінку пошкоджених вірусами програм.

Так антивіруси, використовують метод відповідності визначення вірусів в словнику, при перегляді файлів використовують антивірусні бази, складені виробниками даних програм. Якщо антивірус виявляє повну або часткову відповідність коду вірусу, коду будь-якої з програм, то він пропонує виконання ряду дій. У нього входять: видалення або блокування ураженого файлу, розміщення файлу на карантин або лікування файлу за допомогою видалення тіла вірусу з нього. Антивірус також може виконати ці процедури після перезавантаження. При цьому не варто забувати, що для успішної роботи даної антивірусної програми протягом тривалого часу необхідно регулярно оновлювати її бази даних (найчастіше через Інтернет) новітніми відомостями про віруси.

Принципи роботи антивірусних програм, заснованих на пошуку і виявленні дивної поведінки програм, криються в інших діях. Подібні антивіруси не намагаються оприлюднити прописані в базі даних віруси, а займаються моніторингом поведінки програм. І в випадках, коли поведінка програми стає підозрілою, вони попереджають про це користувача, питаючи, як вчинити. Цей метод, на відміну від попереднього, захищає від новітніх вірусів, ще не прописаних в антивірусних базах. Однак через те, що в деяких режимах роботи, даний захист видає велику кількість непотрібних попереджень, користувачі стають до них мало сприйнятливі і можуть пропустити справжню небезпеку.

Ряд антивірусів заснований на методі виявлення вірусів за допомогою емуляції. Такі антивіруси при запуску програми імітують початок її виконання, і в разі дивного прояву програми позначають її як шкідливу. Але дані антивіруси, як і попередні, насичені помилковими попередженнями.

Деякі антивірусні програми працюють за принципом «білого списку». При їх застосуванні, вони не шукають віруси, а просто недозволяють виконувати дії, що не позначені заздалегідь як безпечні.

З огляду на перераховані вище методи, виділяють кілька різновидів антивірусів: ревізори, сканери, вакцини і сторожа. Так ревізори відповідають за запам’ятовування стану файлової системи і подальший аналіз в разі виникнення найменших змін в ній. Сканери працюють на методі пошуку знайомих антивірусній базі вірусів. Сторожа відповідають за моніторинг потенційно небезпечних операцій і подальше попередження користувача. Вакцини ж таким чином змінюють файл, що при його зустрічі з вірусом останній сприймає дані як вже заражені. Незважаючи на різновиди антивірусів в сучасних програмах вони найчастіше представлені єдиним комплексом, що поєднує всі наведені види.

Крім того антивірусні програми ще поділяються на продукти, розраховані на домашнього користувача (антивіруси і комбіновані пакети, що включають ще антиспам і ін.) і корпоративних клієнтів (серверні програми і антивіруси, розташовані на робочій станції). У будь-якому випадку, чи користується ноутбуком приватна особа, або він належить компанії, щоб не доводити справу до ремонту ноутбука, слід заздалегідь подбати про встановлення антивірусу.

Найбільш відомі у нас антивіруси:

і ін. Рекомендуємо встановлювати комплексний захист комп’ютера: захист від мережевих атак, захист від зараження троянами, вірусами, захист електронної пошти і т.д. Якщо буде потрібно установка антивіруса або лікування вірусів, ми завжди до ваших послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.