batareya

Акумулятор ноутбука

Акумулятор (для ноутбука) – це спеціальний технічний пристрій, що дозволяє ноутбуку працювати в автономному режимі, без підключення до електричної мережі. Протягом десятків років ведуться роботи по поліпшенню конструкції акумуляторів для ноутбуків, щоб домогтися максимальної тривалості роботи і її високої якості при мінімальних розмірах пристрою.

На сучасному ринку налічується досить велика кількість різних видів акумуляторів. Акумулятори виробляють не тільки як один елемент, але і у вигляді певної кількості елементів в загальному корпусі. Ноутбук перемикається на роботу від акумулятора автоматично. Сам акумулятор заряджається від блоку живлення, який поставляється з ним в комплекті.

акумулятор ноутбукаВ середньому будь-який акумулятор має термін служби не більше 2 років. При неправильній експлуатації цей термін можна сильно скоротити. Щоб збільшити час служби акумуляторів, потрібно дотримуватися деяких правил роботи з ними. При найпершому включенні ноутбука необхідно акумулятор зарядити повністю. Так само не рекомендується тримати ноутбук постійно підключеним до мережі. Якщо використання ноутбука відбувається рідко, то батарею рекомендується заряджати і розряджати приблизно раз на місяць. Не слід тримати акумулятор повністю розрядженим тривалий час, інакше він втратить можливість тримати заряд. Якщо користуватися цими порадами, то можна буде уникнути ремонту ноутбука і акумулятора.

Найголовнішою характеристикою акумуляторів вважається ємність, яка вимірюється в ампер-годинах. Чим вище ємність, тим довше функціонує ноутбук в автономному режимі. Виділяють батареї підвищеної ємності і стандартної. Батареї підвищеної ємності досить великі і часто виступають з корпусу ноутбука.

В даний час використовується 4 види акумуляторів:

  • нікелево-кадмієві,
  • нікелево-металлогідридні,
  • літієво-іонні і літій-полімерні.

Нікелево-кадмієві акумулятори мають досить невисоку вартість, стійкі до різких перепадів температур, нормально переносять великий струм розряду і заряду, мають відносно велике число циклів «розряду-заряду». Але у них є і свої недоліки. Справа в тому, що даний вид акумуляторів досить токсичний, мають «ефект пам’яті» і дуже маленьку питому ємність.

Нікелево-металлогідридні акумулятори більш поширені, ніж нікелево-кадмієві. Вони мають найбільш полегшену конструкцію, менший «ефект пам’яті», менш токсичні. Мінусами нікелево-металогідридних акумуляторів є невелика кількість циклів «розряду-заряду», висока вартість, непереносимість глибоких розрядів, нестійкість до температурних перепадів.

Літієво-іонні акумулятори вважаються найбільш використовуваними і мають незаперечні переваги в автономному живленні ноутбука. Найголовніший їх плюс укладений у великій питомої ємності. Поряд з цим можна виділити велику кількість циклів «розряду-заряду», невисокий саморозряд, а так само можливість дозарядки. Незважаючи на ці якості, даний вид акумуляторів має і недоліки: погана переносимість перепадів температур і короткий термін служби.

Розробки щодо поліпшення характеристик пристроїв, що підтримують автономну роботу ноутбука, ведуться безперервно. Крім літієво-полімерних акумуляторів, які не вийшли в серійне виробництво, розробниками обіцяно ще кілька пристроїв, призначених для забезпечення якісної автономної роботи ноутбуків.

Незалежно від того, який з перерахованих вище акумуляторів використовується в ноутбуці, не варто забути, що експлуатація в тому ж ноутбуці акумулятора іншого типу категорично не рекомендується. При недотриманні цього правила ноутбук може зламатися, внаслідок чого буде потрібно серйозний ремонт ноутбука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.