Аккаунт

Аккаунт

Аккаунт (від англ. Account – рахунок) – це обліковий запис або реєстрація користувача на певному ресурсі. Зокрема, вхід користувача в різноманітні ресурси і системи всесвітньої павутини, який складається з логіна (ім’я користувача) і пароля.

Як правило, обліковий запис містить деякі дані, які необхідні для того, щоб користувача можна було ідентифікувати за його поєднання з системою, а також для обліку та авторизації. Це є ім’ям користувача, а також паролем. А зокрема пароль зазвичай зберігається в зашифрованому вигляді для безпеки.

АккаунтТакож на деяких сервісах, крім пароля можуть бути ще передбачені системи захисту, наприклад, яке-небудь секретне питання або кілька секретних питань, відповідь на які буде відома тільки користувачеві. Ці питання і відповіді так само саме зберігаються в облікових записах.

Коли створюється аккаунт, то обов’язково вводяться всі необхідні дані, такі як:

 • прізвище,
 • ім’я, по батькові,
 • логін (нік або псевдонім),
 • стать,
 • адреса електронної пошти,
 • вік,
 • дату народження,
 • домашній і робочий адрес,
 • а також номер телефону (домашній, робочий або стільниковий),
 • номер ICQ,
 • Skype,
 • пароль.

Також на деяких ресурсах можуть заповнюватися анкетні дані, де вводяться ще більш докладні відомості про користувача. Наприклад, будь-які відомості про хобі, коло інтересів, адреси сторінок свого сайту або блогу, знання іноземних мов, також часто національність і віросповідання, і так далі. Ці анкетні дані розробляються адміністраторами або творцями системи. Крім всіх даних, ще бажано завантажувати в акаунт своє фото або аватарку.

Аккаунт або обліковий запис крім даних про користувача ще й враховує і зберігає всі дані, такі як останній вхід в систему, тривалість сесії в системі, адреса комп’ютера, з якого був зроблений вхід в систему і так далі.

Аккаунт для системи є ідентифікаційним номером користувача, і всі дані зберігаються в куках і базі сервера. Абсолютно будь-який відвідувач що вирішив зайти на сайт, одразу ж отримує свій аккаунт, який складається з перших двох букв MG і десяти цифр, які визначаються часом приходу користувача на сайт.

Згодом цей номер, який збережений в куках (файли для зберігання інформації) буде записаний і збережений на комп’ютер відвідувача. Це дає деяку перевагу і зручність для відвідувача, адже за таких заходів на цей сайт, система відразу ж визначить і розпізнає його, що дасть право на подальше користування ресурсом без введення реєстраційних даних.

Цей принцип збереження інформації використовують практично всі сайти.
Варто нагадати, що номер аккаунта, який у Вас зареєстрований на абсолютно будь-якому ресурсі вважається прихованою інформацією, і ніде не розголошується. Цей номер знає тільки адміністратор системи і ніхто більше. Але адміністратору відомий лише номер аккаунта і Ваш логін (нік). Але пароль він не може прочитати, він знаходиться в зашифрованому вигляді. І,  якось змінити його або зайти під виглядом користувача на Ваш аккаунт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.