Amd

AMD

Компанія AMD, назва якої розшифровується як Advanced Micro Devices, Inc., займає друге місце в світі з виробництва процесорів. Крім того, AMD – один з найбільших постачальників відеоплат і системної логіки.

Amd

Історія

1 травня 2009 року ця компанія відзначила свій сороковий день народження. У далекому 1969 році її заснував Джеррі Сандерс з невеликою групою помічників, і вже незабаром після цього спільна діяльність почала приносити свої плоди. Спочатку AMD співпрацювали з Intel, але незабаром впритул зайнялися власними розробками. Через деякий час було створено мікропроцесор АМ2900, який відразу отримав широку популярність завдяки своїм чудовим характеристикам: високій швидкості роботи, програмованим додаткам, невеликому обсягу тепловиділення. У 1999 році компанія  випускає серію процесорів з роз’ємом Socket 7. Головною його перевагою був високий рівень вбудованої кеш-пам’яті. Крім того, ці мікропроцесори мали велику продуктивність завдяки тому, що використовували повну частоту ядра. У листопаді 1999 року було розпочато випуск процесорів серії Athlon, а згодом і Duron. Ці процесори різних моделей широко використовуються сьогодні як на домашніх, так і на робочих комп’ютерах в усьому світі.

Однією з відмінних рис компанії є той факт, що її керівництво постійно розвиває науково-технічну базу. Так, близько 20% прибутку компанії щорічно вкладається в наукові розробки, що дозволяє AMD підтримувати другою на ринку комп’ютерного «заліза».

Крім того, компанія оснащує свої виробничі комплекси самим високотехнологічним обладнанням і постійно стежить за його своєчасним оновленням. Звичайно, в порівнянні з безсумнівним лідером галузі – компанією Intel – AMD поставляє на світовий ринок значно меншу частину мікропроцесорів (75% у Intel проти 13-14% у AMD), проте, якщо ми побачимо, наскільки малу їх частину виробляють всі інші компанії, то зможемо оцінити внесок компанії AMD в розвиток сучасного виробництва комп’ютерних мікропроцесорів.

В даний час Advanced Micro Devices поставляють процесори, відеокарти і флеш-пам’ять різним корпораціям, в число яких входять:

  • IBM,
  • Fijitsu,
  • SUN

і багато інших. Завдяки безперервним науковим розробкам та постійного вдосконалення технології виробництва продукції, в даний час у Advanced Micro Devices є реальна можливість якщо не обігнати компанію Intel за обсягами виробництва, то значно наблизитися до її показників. На українському ринку число ноутбуків на чіпах AMD не поступається ноутбуків на Intel.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.