ACPI

ACPI (англ. Advanced Configuration and Power Interface – вдосконалений інтерфейс конфігурації та керування живленням) – відкритий промисловий стандарт, що визначає загальний інтерфейс для виявлення апаратного забезпечення, управління живленням і конфігурації материнської плати і пристроїв. Даний стандарт був спільно розроблений компаніями

і вперше був випущений в 1996 році.

Вже у вересні 2000 року була представлена специфікація 2.0, яка поширюється на більш широкий спектр комп’ютерів, серверів, настільних систем і ноутбуків. Крім усього іншого, в специфікацію 2.0 була додана підтримка 64-розрядних мікропроцесорів для серверів, підтримка різних типів пам’яті, пристроїв PCI і PCI-X.

ACPIОстання на кінець 2009 року версія специфікації 3.0b – випущена 10 жовтня 2006 року. На даний момент ведуться розробки наступної специфікації. Основне завдання  – забезпечення взаємодії між операційною системою, апаратним забезпеченням і BIOS материнської плати. ACPI прийшло на зміну технології APM (англ. Advanced Power Management).

Найбільш відомою особливістю стандарту ACPI є система розподілу ресурсів, що має значні удосконалення в порівнянні з попередніми стандартами. По-перше, ACPI передає управління живленням операційної системи. Операційна система отримує практично повний контроль над управлінням живленням. До ACPI була концепція APM (Advanced Power Manager), в якій за керування живленням відповідав BIOS материнської плати, а можливості системи були невеликі. У моделі ACPI BIOS надає операційній системі можливість детального управління апаратним забезпеченням.

Ще одна важлива особливість специфікації ACPI – це надання на серверах і настільних комп’ютерах таких можливостей з управління живленням, які до того були доступні тільки на портативних комп’ютерах. Наприклад, система може бути переведена в стан надзвичайно низького енергоспоживання, в якому живлення подається лише на оперативну пам’ять (а можливо, і вона знаходиться без живлення), але при цьому переривання деяких пристроїв (годинник реального часу, клавіатура, модем і т. Д. ) можуть досить швидко перевести систему з такого стану в нормальний робочий режим (тобто «пробудити» систему).

Крім вимог до програмного інтерфейсу ACPI також вимагає спеціальної підтримки від апаратного забезпечення. Таким чином, підтримку ACPI повинні мати операційна система, набір мікросхем материнської плати і центральний процесор.

На даний момент більшість операційних систем підтримують ACPI – усіма версіями Microsoft Windows, починаючи з Windows 98, системами GNU / Linux, FreeBSD, OpenBSD і NetBSD. Налаштування і ремонт ноутбуків під управлінням Linux складніше, ніж з Windows, але не набагато.

У нашій майстерні ми допоможемо вирішити будь-які проблеми, пов’язані з установкою операційної системи і налаштуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.